Olieprijzen omhoog ondanks wapenstilstand tussen Israël en Hamas
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn woensdagavond verder gestegen, ondanks het nieuws dat er een deal over een wapenstilstand is bereikt tussen Israël en Hamas. Op de oliemarkten stond de handel vooral in het teken van de nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers en de tijdelijke sluiting van een belangrijke Amerikaanse brandstofpijpleiding. Ook leven er bij oliehandelaren al langer zorgen over verstoringen in de olietoevoer door de sancties tegen Rusland.
Een bestand in het Midden-Oosten zou onder andere omstandigheden voor een daling van de olieprijzen hebben kunnen zorgen. Daarmee lijkt immers een tijdelijk einde te komen aan een conflict dat ook de mondiale oliehandel behoorlijk heeft verstoord. De markten reageerden echter nauwelijks op dit bericht. Daarbij speelt waarschijnlijk ook mee dat handelaren al rekening hielden met een mogelijke deal aangezien dinsdag al bekend werd dat een akkoord nabij leek.
Een vat Amerikaanse olie liet in de loop van de avond een prijsstijging zien van bijna 3 procent tot bijna 80 dollar. Brentolie, de olie uit onder meer het Midden-Oosten en de Noordzee, klom ruim 2 procent tot bijna 82 dollar. Uit de inflatiecijfers kwam naar voren dat de consumentenprijzen in de VS minder zijn gestegen dan verwacht, wat de koers van de dollar onder druk zette. Ook reageerden de oliemarkten op een bericht dat Colonial Pipeline de grootste brandstofpijp in de VS had stilgelegd om een mogelijk lek in Georgia.
De olieprijzen waren al opgelopen tot het hoogste niveau in maanden. Dat kwam mede door nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland. Ook bij tankstations in Nederland is de laatste tijd te merken dat de prijzen oplopen. Volgens cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers bedroeg de landelijke adviesprijs voor een liter Euro95 woensdag 2,172 euro. Dat is enkele centen meer dan rond de jaarwisseling. De adviesprijzen worden doorgaans alleen langs de snelweg gevraagd. Elders kun je vaak goedkoper tanken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een boete van bijna 2,9 miljoen euro opgelegd aan een cryptodienstaanbieder. De aanbieder beschikt niet over de wettelijk vereiste registratie. De bank deed dit op 2 oktober 2023, maakte DNB dinsdag bekend.
5 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.
3 uur geleden