Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, is woensdag zo'n 61 dollar per vat waard. Dat is 18 procent minder dan een jaar geleden. Dat komt onder meer omdat Saudi-Arabië en de andere landen van oliekartel OPEC+ de oliekraan dit jaar stapsgewijs hebben opengedraaid.

In Nederland schommelden de prijzen aan de pomp wel flink te midden van de vele geopolitieke onrust. Tanken is nu iets goedkoper dan begin dit jaar. Toen vroegen de oliemaatschappijen bij hun duurste pompen, veelal langs de snelweg, nog 2,144 euro voor een liter Euro95. Nu is dat 2,130 euro, blijkt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers. De gemiddelde adviesprijs voor diesel zakte van 1,906 naar 1,898 euro per liter.

Brandstofprijzen

Belastingen, waaronder de accijns, zijn de voornaamste oorzaak van de relatief hoge brandstofprijzen in Nederland. Maar de oliemaatschappijen zijn er doorgaans ook nooit zo happig op om dalingen van de olieprijs snel door te berekenen aan de consument.

Per 1 januari gaat de accijns op benzine met 5,6 cent omhoog. Bij diesel gaat het om een toename met 3,6 cent. Pomphouders rekenden er al op dat in de laatste dagen van dit jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Daarom heeft de sector voor deze week extra voorraad ingeslagen, liet brancheorganisatie Drive zondag weten.

Meer uit Financieel

Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

57 minuten geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

2 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

5 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

5 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

5 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

13 uur geleden