Olieprijzen en winkelverkopen centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs blijft de aandacht dinsdag onder meer uitgaan naar de duurdere olie. De olieprijzen staan op het hoogste niveau in jaren nadat oliekartel OPEC en zijn bondgenoten geen akkoord wisten te bereiken over een verhoging van de olieproductie. Daarnaast wordt uitgekeken naar de winkelverkopen in de eurozone en de cijfers over de mate van bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector, die later op de dag bekend worden gemaakt. De snelle opmars van de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus in veel landen blijft daarbij zorgen voor terughoudendheid op de beursvloeren.
De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent hoger onder aanvoering van de oliebedrijven. In Australië hield de centrale bank de rente ongewijzigd op 0,1 procent.
In Engeland worden zoals verwacht de resterende coronamaatregelen vanaf 19 juli geschrapt, dankzij het "succesvolle" vaccinatieprogramma. Het aantal besmettingen stijgt weliswaar als gevolg van de Delta-variant en dat zal volgens premier Boris Johnson ook tot sterfgevallen leiden. Johnson benadrukte dat de pandemie "nog lang" niet voorbij is en maande zijn landgenoten voorzichtig te blijven omgaan met de risico’s van Covid-19 en zelf te bepalen wat voor voorzorgsmaatregelen ze nemen.
Aperam
Op het Damrak zal het aandeel Aperam mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Zwitserse bank Credit Suisse schroefden hun aanbeveling en het koersdoel voor de roestvrijstaalmaker op. Laadpalenfabrikant Alfen liet weten samen met Unisun Energy een zonnepark te ontwikkelen voor de Rotterdamse luchthaven. Snellaadbedrijf Fastned maakte bekend tien nieuwe snellaadlocaties te hebben gekocht in België.
Neways staat eveneens in de belangstelling. Industrieconcern VDL liet weten af te zien van een overname van de Brabantse fabrikant van elektronische componenten. Er ontstaat daardoor geen overnamestrijd rond Neways. Het bestuur van het bedrijf ging vorige maand akkoord met een bod van 14,55 euro per aandeel van de Enschedese investeerder Infestos.
De euro was 1,1889 dollar waard, tegenover 1,1864 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent tot 76,54 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 77,33 dollar. Het is voor het eerst sinds 2018 dat Brent meer dan 77 dollar kost.
Meer uit Financieel
HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
13 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
52 minuten geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.
6 uur geleden