Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen en winkelverkopen centraal op Damrak

Olieprijzen en winkelverkopen centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs blijft de aandacht dinsdag onder meer uitgaan naar de duurdere olie. De olieprijzen staan op het hoogste niveau in jaren nadat oliekartel OPEC en zijn bondgenoten geen akkoord wisten te bereiken over een verhoging van de olieproductie. Daarnaast wordt uitgekeken naar de winkelverkopen in de eurozone en de cijfers over de mate van bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector, die later op de dag bekend worden gemaakt. De snelle opmars van de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus in veel landen blijft daarbij zorgen voor terughoudendheid op de beursvloeren.

De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent hoger onder aanvoering van de oliebedrijven. In Australië hield de centrale bank de rente ongewijzigd op 0,1 procent.

In Engeland worden zoals verwacht de resterende coronamaatregelen vanaf 19 juli geschrapt, dankzij het "succesvolle" vaccinatieprogramma. Het aantal besmettingen stijgt weliswaar als gevolg van de Delta-variant en dat zal volgens premier Boris Johnson ook tot sterfgevallen leiden. Johnson benadrukte dat de pandemie "nog lang" niet voorbij is en maande zijn landgenoten voorzichtig te blijven omgaan met de risico’s van Covid-19 en zelf te bepalen wat voor voorzorgsmaatregelen ze nemen.

Aperam

Op het Damrak zal het aandeel Aperam mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Zwitserse bank Credit Suisse schroefden hun aanbeveling en het koersdoel voor de roestvrijstaalmaker op. Laadpalenfabrikant Alfen liet weten samen met Unisun Energy een zonnepark te ontwikkelen voor de Rotterdamse luchthaven. Snellaadbedrijf Fastned maakte bekend tien nieuwe snellaadlocaties te hebben gekocht in België.

Neways staat eveneens in de belangstelling. Industrieconcern VDL liet weten af te zien van een overname van de Brabantse fabrikant van elektronische componenten. Er ontstaat daardoor geen overnamestrijd rond Neways. Het bestuur van het bedrijf ging vorige maand akkoord met een bod van 14,55 euro per aandeel van de Enschedese investeerder Infestos.

De euro was 1,1889 dollar waard, tegenover 1,1864 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent tot 76,54 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 77,33 dollar. Het is voor het eerst sinds 2018 dat Brent meer dan 77 dollar kost.

Meer uit Financieel

Cyberexperts: PHP-lek heeft ook na patch nog maanden gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.

28 minuten geleden
PHP: vertraging van fix voor kwetsbaarheid was structureel falen

DEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.

30 minuten geleden
Kwetsbaarheden in PHP al jaren oud, zegt beveiliger Wiz

NEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.

32 minuten geleden
Brussel: geen PHP-lek bij diensten Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.

33 minuten geleden
Koersval Carrefour na winstwaarschuwing door rellen in Frankrijk

AMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.

34 minuten geleden
Webwinkels krijgen advies contact op te nemen met sitebeheerder

VEENENDAAL (ANP) - Webwinkels moeten woensdag nog contact opnemen met hun technische beheerder, hostingpartij of softwareleverancier. Dat is het advies van Thuiswinkel.org, de brancheorganisatie voor webwinkels, aan haar leden na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Webwinkels kunnen zo laten controleren of hun systemen PHP gebruiken, of ze worden geraakt en welke maatregelen er nodig zijn.

1 uur geleden
Patch om gat in programmeertaal PHP te dichten is beschikbaar

SAN FRANCISCO (ANP) - De ontwikkelaars van programmeertaal PHP hebben woensdag twee patches beschikbaar gesteld. Die zijn gemaakt om de ontdekte kwetsbaarheden te dichten. Beheerders van websites hebben het dringende advies gekregen om de reparaties zo snel mogelijk door te voeren. Daarna kunnen veel sites weer online, is de verwachting.

2 uur geleden