Olieprijzen dalen na signalen dat VS willen ingrijpen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen daalden dinsdagavond, na een eerdere prijsrally. Energiehandelaren schrokken van de signalen over mogelijk ingrijpen door de Amerikaanse regering die alles op alles wil zetten om de prijsstijgingen te beteugelen.
Het Witte Huis staat onder toenemende druk om kosten voor Amerikanen omlaag te krijgen, zoals de energiekosten. Zo sluit de Amerikaanse president Joe Biden een belasting op overwinsten voor oliemaatschappijen niet uit. De Democratische senator Ron Wyden wil een extra winstbelasting voor bedrijven voorstellen van wel 42 procent.
Het nieuws volgt kort op de aankondiging dat Biden volgende maand naar Saudi-Arabië reist om over de energieproductie te praten. De VS hebben de landen van oliekartel herhaaldelijk gevraagd om de productie te verhogen. Die werd eerder beperkt om de prijzen te stutten.
Een vat Amerikaanse olie kostte kort voor de slotbel op Wall Street dinsdag 2 procent minder op 118,55 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper, op 120,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
9 uur geleden