Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen dalen na eerste uitslagen Amerikaanse verkiezingen

Olieprijzen dalen na eerste uitslagen Amerikaanse verkiezingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn woensdagochtend zo'n 2 procent gedaald na de eerste voorlopige resultaten van de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die gunstig zijn voor Donald Trump. Ook bestaan er zorgen over het voornemen van oliekartel OPEC+ om de productieverlagingen te verlengen.

Brent-olie zakte naar 74 dollar per vat, terwijl de prijs voor een vat Amerikaanse olie rond de 71 dollar schommelde. De uitkomst van de race om het Witte Huis kan leiden tot aanzienlijke verschuivingen in het Amerikaanse buitenland-, energie- en klimaatbeleid. Als Trump zou winnen, kunnen de exportbeperkingen op Russische olie worden versoepeld, terwijl de sancties op Iraanse leveringen mogelijk worden aangescherpt.

De olieprijs werd de afgelopen weken heen en weer geslingerd door de spanningen in het Midden-Oosten, waarbij Iran zijn retoriek tegen Israël opvoerde. Daarnaast stelden de OPEC-landen een plan om te beginnen met het weer opvoeren van de productie voor de tweede keer uit. Sommige handelaren hebben zich ingedekt tegen een olieprijs van 100 dollar per vat voor het geval de vijandelijkheden in het Midden-Oosten escaleren na de Amerikaanse verkiezingen.

Meer uit Financieel

Philips schikt in Amerikaanse zaak over beademingsapparaat

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in een zaak over een beademingsapparaat. Dat bevestigde een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. Een nabestaande beschuldigde Philips ervan dat haar moeder vijf jaar geleden brandwonden had opgelopen doordat het apparaat vlam vatte. Philips ontkent alle aansprakelijkheid.

12 minuten geleden
Verzekering bij aankoop tv vaak overbodig, zegt Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Wie een wasmachine of televisie koopt, moet opletten dat hij niet onnodig een verzekering afsluit. Daarvoor waarschuwt de Consumentenbond, die opmerkt dat winkels steeds vaker verzekeringen verkopen bij apparaten. Volgens de belangenorganisatie zijn die polissen "vaak overbodig en misleidend". Mensen betalen dan honderden euro's voor dekking die zij al hebben via hun inboedelverzekering of wettelijke garantie.

15 minuten geleden
IMF roept VS op te streven naar wegnemen handelsbelemmeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.

1 uur geleden
Huishoudens betalen in 2026 minder voor gas en elektra

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.

2 uur geleden
Amerikaanse industrie kampt met tekorten zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.

2 uur geleden
Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

9 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

10 uur geleden