Olieprijzen dalen iets door zorgen over oplaaiende Delta-variant
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag wat weggezakt na de stevige opmars de laatste weken. Het oplaaiende coronavirus, en dan met name de besmettelijke Delta-variant, wakkert de zorgen over de vraag naar olie aan. Dat gebeurt in de aanloop naar de vergadering van landen van oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland (OPEC+), die mogelijk zullen beslissen om de olieproductie weer op te schroeven.
De besmettelijke Delta-variant van het coronavirus heeft onder meer gezorgd voor een piek in het aantal besmettingen. In verschillende landen en regio's worden coronamaatregelen weer aangescherpt. Dat leidt tot een mindere vraag naar olie omdat de economische activiteit lager ligt en mensen ook minder reizen vanwege bijvoorbeeld lockdowns.
Deze maand is de olieprijs 10 procent gestegen, vooral doordat grote economieën als de Verenigde Staten en China sneller dan verwacht herstelden van de crisis. Dat zorgde ervoor dat er meer olie werd verbruikt. Tegelijkertijd namen de voorraden af.
Olieproductie
De huidige ontwikkelingen rond het coronavirus kunnen van invloed zijn op de beslissing van OPEC+ later deze week om al dan niet de productie op te schroeven. De landen kwamen eerder overeen de productie te bevriezen om daarmee de olieprijzen te stutten.
Voor een vat Amerikaanse olie moest dinsdagmorgen 72,68 dollar worden betaald. Dat is 0,3 procent minder dan een dag eerder. Brentolie werd verhandeld voor 74,48 dollar per vat, eveneens 0,3 procent lager dan maandag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
9 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
11 uur geleden