Olieprijs lager na mild prijsplafond EU en grote voorraden VS
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen daalden woensdag hard na de berichten over een hoger dan verwacht prijsplafond voor Russische olie als onderdeel van de Europese sancties tegen Moskou vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarbovenop kwam een verrassende toename van de Amerikaanse voorraden. Voor een vat Amerikaanse olie moest tegen het einde van de Europese beursdag 4,5 procent minder worden betaald. Een vat Brentolie zakte 4,1 procent in prijs.
De door de Europese Unie voorgestelde marge tussen de 65 en 70 dollar per vat olie ligt ruim boven de productiekosten van Rusland. Het prijsplafond is ook hoger dan wat sommige landen voor hun olie betalen. Rusland zet zijn ruwe olie al maanden tegen kortingen van 20 dollar per vat in de markt. Een hoge bovengrens heeft daarom naar verwachting minimale gevolgen voor de handel en de voorraden van het land.
Amerikaanse olie kostte zo'n 77 dollar per vat toen beleggers de hogere voorraden in de VS verwerkten. De Amerikaanse benzinevoorraden stegen met drie miljoen vaten. Daarmee was sprake van de grootste toename sinds juli. Ondertussen daalde de vraag als gevolg van de vrije dagen rondom Thanksgiving.
Rusland heeft eerder gezegd dat het geen ruwe olie zal verkopen aan landen die het plafond gebruiken. Het plafond is bedoeld om Moskou te straffen voor zijn invasie in Oekraïne en tegelijkertijd de oliestroom van het land op gang te houden.
De EU-ambassadeurs komen woensdag bijeen om het plafondmechanisme en een voorgesteld prijsniveau goed te keuren. Op dinsdag zwakte de EU het laatste sanctievoorstel al af door de volledige uitvoering ervan uit te stellen en de belangrijkste scheepvaartbepalingen af te zwakken.
De prijzen voor ruwe olie zijn de afgelopen dagen sterk gedaald. De vraag in China, 's werelds grootste importeur, blijft zwak nu het land doorgaat met de strenge coronamaatregelen. Beijing heeft de inwoners gevraagd de stad niet te verlaten tenzij noodzakelijk, om de verspreiding van het virus tegen te gaan.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
10 minuten geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
1 dag geleden