
Olieminister VAE: OPEC+ zal 'juiste besluit' nemen
WENEN (ANP/RTR) - De landen van de oliealliantie OPEC+ zullen woensdag bij de beleidsvergadering "het juiste besluit" nemen over de productie. Dat zei olieminister Suhail al-Mazrouei van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) voorafgaand aan de vergadering bij het OPEC-hoofdkantoor in Wenen. Het is voor het eerst sinds maart 2020 dat de OPEC+ weer fysiek vergadert.
Mogelijk kan de OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, de productie vanaf november met wel 2 miljoen vaten per dag gaan verlagen om de olieprijs te stutten. Dat zou de grootste verlaging in twee jaar worden. De minister zei dan ook dat het een "belangrijke" vergadering wordt. Al-Mazrouei gaf aan dat de OPEC+ zal kijken naar zorgen over de economische afzwakking en de impact van een mogelijke recessie op de olievraag.
De olieminister van Koeweit zei dinsdag dat de OPEC+ de belangen van zowel producenten als consumenten zal meenemen in het productiebesluit. De Amerikaanse regering zou willen dat de OPEC+ niet besluit om fors minder olie op te gaan pompen omdat daardoor de brandstofprijzen aan de pomp kunnen stijgen.
Vooral Rusland zou aansturen op een flinke productieverlaging. Moskou zou zo de energieprijzen in Europa kunnen opstuwen, waardoor de energiecrisis escaleert. Op die manier zou het Kremlin Europa kunnen straffen voor de steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland. De Russische vicepremier en voormalig olieminister Alexander Novak zou de vergadering van de OPEC+ gaan bijwonen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is de maand september met een koersverlies begonnen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft bekendgemaakt dat Marc Busain, verantwoordelijk voor de activiteiten in Noord- en Zuid-Amerika, per 1 oktober vertrekt. Deze regio vormt de grootste markt voor Heineken. Het aandeel sloot 1,5 procent lager.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Apple gaat de software van zijn iPhone 12-toestellen in de hele EU bijwerken om het stralingsniveau te verlagen. De autoriteiten in Brussel oordeelden dat het toestel niet aan de gezondheidsnormen voldoet.
12 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Internationale Arbeidsorganisatie (IAO) van de Verenigde Naties vreest voor banenverlies na een voorstel van de Trump-regering om de financiering met 107 miljoen dollar (92 miljoen euro) te verlagen. De Verenigde Staten leveren een bijdrage van 22 procent van het reguliere budget van het in Genève gevestigde VN-agentschap. Persbureau Reuters heeft een interne boodschap van de IAO over de kwestie ingezien.
19 minuten geledenBORKUM (ANP/DPA) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft toestemming gekregen om direct te beginnen met het boren naar gas nabij het Duitse Noordzee-eiland Borkum. Dat heeft de bevoegde autoriteit in de Duitse deelstaat Nedersaksen maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende vakbondsbestuurders hebben gereageerd op het vertrek van voormalig FNV-vicevoorzitter Zakaria Boufangacha bij de bond. Hij werd begin dit jaar, vlak voor de verkiezing van een nieuwe voorzitter, anoniem beschuldigd van integriteitsschending. Die beschuldiging was onterecht en de vakbond heeft excuses aangeboden, maakte tijdelijk toezichthouder van FNV Lodewijk Asscher bekend.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga vindt het jammer dat hij zich niet opnieuw kandidaat kan stellen voor het voorzitterschap van de grootste vakbond van Nederland. De tijdelijke toezichthouders hebben besloten dat de laatstgekozen bestuursleden van het FNV-bestuur geen kandidaat meer zijn voor het nieuwe bestuur, inclusief het voorzitterschap.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is vorige maand licht gedaald. In augustus werden 26.663 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, 3 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit melden RAI Vereniging, BOVAG en RDC.
7 uur geleden