Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliekartel OPEC zegt bij te dragen aan stabiele oliemarkt

Oliekartel OPEC zegt bij te dragen aan stabiele oliemarkt

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Belangrijke leden van de OPEC vinden dat de groep van olie-exporterende landen juist bijdraagt aan een stabiele markt. Zonder de afspraken over de productie van de olielanden zouden de olieprijzen volgens de groep nog sterkere schommelingen laten zien. De leden roepen vooral de Verenigde Staten op om vertrouwen te hebben in het beleid van het oliekartel.

"De huidige volatiliteit zou nog erger zijn geweest als OPEC+ niet had bestaan", zei de minister van Energie van Saudi-Arabië, prins Abdulaziz bin Salman, dinsdag op een conferentie in Dubai. Zijn opmerkingen, die door de Verenigde Arabische Emiraten werden onderstreept, komen op het moment dat het kartel en zijn bondgenoten (OPEC+), waaronder Rusland, zich voorbereidt op de vergadering van aanstaande donderdag om te beslissen over de productieniveaus voor mei.

OPEC+ hield bij de vorige vergadering begin deze maand vast aan de eerdere afspraken om de productie maandelijks met slechts 400.000 vaten per dag te verhogen. Onder andere de Verenigde Staten, maar ook Japan en Europa, hadden de olielanden juist opgeroepen om veel meer olie op te pompen om de sterk gestegen prijzen te drukken, maar het oliekartel gaf daar geen gehoor aan.

Sancties

De olieprijzen waren voor het begin van de oorlog in Oekraïne al hoog, maar schoten verder omhoog door de zorgen over de toevoer uit het olierijke Rusland. Door de westerse sancties tegen het land durven veel handelaren geen Russische olie meer te kopen. Washington heeft inmiddels de import van fossiele brandstoffen uit Rusland verboden.

De OPEC-leden hebben tot nu toe aangegeven dat ze geen noodzaak zien om hun productieplannen aan te passen vanwege de prijsstijgingen in de nasleep van de Russische invasie van Oekraïne.

"We zijn experts in ons vakgebied en we doen het al heel lang met succes", zei de minister van Energie van de Verenigde Arabische Emiraten, Suhail al Mazrouei, op de conferentie in Dubai. "We proberen de markt in evenwicht te brengen en dat is geen gemakkelijke klus. We zijn niet de enige producenten in de wereld en als we zeggen dat dit de juiste manier is om het te doen, weten we dat uit ervaring. Dus vertrouw ons."

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappijen verwelkomen tijdelijke korting Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.

4 minuten geleden
Eerste banenverlies ooit bij 114 jaar oude chocolademaker Ritter

WALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.

5 minuten geleden
Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen korting om Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.

32 minuten geleden
Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

1 uur geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

1 uur geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

1 uur geleden
Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

1 uur geleden