Oliekartel OPEC verlaagt olieproductie
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC zijn overeengekomen de olieproductie met 1,5 miljoen vaten per dag terug te brengen. Dat zei de Iraanse olieminister Bijan Namdar Zanganeh van het kartel. De olielanden willen hiermee de olieprijzen stutten, die door de uitbraak van het nieuwe coronavirus flink zijn ingezakt. Zanganeh beloofde dat olieproducerende landen die met OPEC samenwerken, zoals Rusland, een derde van de productiebeperking voor hun rekening nemen.
Vrijdag moet blijken of Rusland zich daaraan zal houden. De Russische energieminister Alexander Novak zou het dit keer niet eens zijn met de OPEC en wilde daarom donderdag niet bij de gesprekken aanwezig zijn. Rusland is overigens wel bereid om minder olie op te pompen om zo de daling van de prijzen die wordt veroorzaakt door de virusuitbraak tegen te gaan. Dat heeft althans president Vladimir Poetin afgelopen weekend gezegd. Poetin benadrukte wel dat Rusland geen probleem heeft met de huidige prijzen.
De olieprijzen lieten vorige week nog de grootste daling zien sinds de financiƫle crisis. De uitbraak en de verspreiding van het virus zitten de olievraag duidelijk in de weg. Mogelijk is er dit jaar geen sprake van een groeiende vraag, wat in de laatste veertig jaar slechts vier keer is voorgekomen. Ook als de vraag in de tweede helft van dit jaar aantrekt, zal dat volgens kenners waarschijnlijk onvoldoende zijn voor groei.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
1 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
6 uur geleden