Oliekartel OPEC+ stelt verhoging olieproductie uit tot eind maart
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ heeft de verhoging van de olieproductie uitgesteld tot en met maart 2025. Dit meldt het oliekartel donderdag na een vergadering hierover. De productieverhoging was al meerdere keren uitgesteld.
De landen zouden eigenlijk begin januari de dagelijkse productie weer geleidelijk verhogen, maar dat is nu dus drie maanden uitgesteld. Vanaf april 2025 tot en met september 2026 pompen ze stapsgewijs weer meer olie op, waarmee een eerdere productiebeperking van 2,2 miljoen vaten per dag wordt opgeheven.
Deze maandelijkse verhoging kan worden gepauzeerd of teruggedraaid bij bepaalde marktomstandigheden, hebben de olielanden ook afgesproken. Eerder zouden de landen in januari de productie verhogen met 180.000 vaten per dag. Persbureau Bloomberg meldt dat ze de productie niet alleen later ophogen dan eerder gepland, maar ook langzamer. OPEC+ staat officieus onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland. Ook landen als Iran, de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit zijn aangesloten.
Productieverlagingen
Het oliekartel wil de productieverhoging langer uitstellen omdat de olieprijzen naar verwachting onder druk blijven staan. Dat komt onder meer door een verminderde vraag uit China.
OPEC+ hanteert meerdere productieverlagingen van in totaal zo'n 5,9 miljoen vaten per dag. Dat komt neer op ongeveer 5,7 procent van de wereldwijde vraag naar olie.
December 2026
De landen hebben donderdag ook besloten om een andere productieverhoging, van ruim 1,6 miljoen vaten per dag, uit te stellen tot en met eind december 2026. Daarmee gaat deze productieverhoging een jaar langer door dan eerder werd aangekondigd.
Verder is afgesproken dat de Verenigde Arabische Emiraten de productie vanaf april 2025 tot eind september 2026 geleidelijk mogen opvoeren naar 300.000 vaten per dag. Eerder zou het land hier volgende maand al mee mogen beginnen.
De volgende vergadering van OPEC+ vindt plaats op 28 mei.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
8 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
10 uur geleden