Oliekartel OPEC+ stelt verhoging olieproductie uit tot eind maart
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ heeft de verhoging van de olieproductie uitgesteld tot en met maart 2025. Dit meldt het oliekartel donderdag na een vergadering hierover. De productieverhoging was al meerdere keren uitgesteld.
De landen zouden eigenlijk begin januari de dagelijkse productie weer geleidelijk verhogen, maar dat is nu dus drie maanden uitgesteld. Vanaf april 2025 tot en met september 2026 pompen ze stapsgewijs weer meer olie op, waarmee een eerdere productiebeperking van 2,2 miljoen vaten per dag wordt opgeheven.
Deze maandelijkse verhoging kan worden gepauzeerd of teruggedraaid bij bepaalde marktomstandigheden, hebben de olielanden ook afgesproken. Eerder zouden de landen in januari de productie verhogen met 180.000 vaten per dag. Persbureau Bloomberg meldt dat ze de productie niet alleen later ophogen dan eerder gepland, maar ook langzamer. OPEC+ staat officieus onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland. Ook landen als Iran, de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit zijn aangesloten.
Productieverlagingen
Het oliekartel wil de productieverhoging langer uitstellen omdat de olieprijzen naar verwachting onder druk blijven staan. Dat komt onder meer door een verminderde vraag uit China.
OPEC+ hanteert meerdere productieverlagingen van in totaal zo'n 5,9 miljoen vaten per dag. Dat komt neer op ongeveer 5,7 procent van de wereldwijde vraag naar olie.
December 2026
De landen hebben donderdag ook besloten om een andere productieverhoging, van ruim 1,6 miljoen vaten per dag, uit te stellen tot en met eind december 2026. Daarmee gaat deze productieverhoging een jaar langer door dan eerder werd aangekondigd.
Verder is afgesproken dat de Verenigde Arabische Emiraten de productie vanaf april 2025 tot eind september 2026 geleidelijk mogen opvoeren naar 300.000 vaten per dag. Eerder zou het land hier volgende maand al mee mogen beginnen.
De volgende vergadering van OPEC+ vindt plaats op 28 mei.
Meer uit Financieel
BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.
2 uur geledenLIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.
2 uur geleden