Oliekartel OPEC: oliemarkt gezond ondanks flinke daling prijzen
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkt is gezond ondanks de fors gedaalde olieprijzen, stelt oliekartel OPEC in zijn maandelijkse rapport. Volgens de organisatie is er sprake van een "overdreven negatief sentiment" op de oliemarkt en hebben "speculanten" gezorgd voor de prijsdaling van de afgelopen weken.
"Recente data bevestigen robuuste wereldwijde groeitrends en gezonde fundamenten van de oliemarkt", aldus de in Wenen gevestigde organisatie. "De outlook is positief ondanks overtrokken negatieve sentimenten." De olieprijzen zijn gedaald naar het laagste niveau sinds juli, met name door zorgen over de vraag.
De olieprijzen liggen nu flink lager dan vlak na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas. Handelaren waren bang voor verstoringen bij de olieleveringen uit het Midden-Oosten in het geval dat het conflict verder zou escaleren.
Om de prijzen te stutten hebben Saudi-Arabië en Rusland gezegd door te zetten met hun productieverlagingen tot het einde van dit jaar. Ook andere leden van oliealliantie OPEC+, geleid door de Saudi's en Russen, hebben de productie verlaagd. De OPEC+ komt later deze maand bijeen om te vergaderen over de productie.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de komst van de digitale euro. 416 Europarlementariërs stemden voor en 169 tegen. De onderhandelingen tussen het Parlement en de lidstaten kunnen nu beginnen.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De huizenprijzen lopen verder op als er een dip komt in het aanbod doordat er minder voormalige huurhuizen te koop worden gezet, het zogeheten uitponden. Dat verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Afgelopen kwartaal werd een recordaantal bestaande woningen te koop gezet. Toch liep de gemiddelde verkoopprijs op tot een nieuwe recordhoogte van ruim 506.000 euro.
33 minuten geledenMETZINGEN (ANP) - Hugo Boss heeft zijn aandeelhouders geadviseerd om het overnamebod van het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group af te wijzen. Volgens de directie van het Duitse modeconcern is het huidige bod met het oog op de lange termijn te laag.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De woningen die nieuw worden gebouwd in Nederland sluiten niet aan bij de wensen van kopers. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens de makelaarsvereniging worden er vooral appartementen gebouwd, terwijl er meer vraag is naar grondgebonden woningen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een tv-abonnement is gedaald. Dat blijkt uit cijfers van marktonderzoeker Telecompaper. Er hebben 6,38 miljoen huishoudens nu een tv-abonnement, 115.000 minder dan een jaar eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het energieverbruik in Nederland is in de afgelopen 25 jaar flink afgenomen, ondanks de groei van de bevolking in dezelfde periode. In de laatste twee jaar is het energieverbruik echter niet veel gewijzigd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Zo werd vorig jaar 1 procent minder energie verbruikt dan in 2024.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag met meerdere centen per liter omhooggegaan. De grote oliemaatschappijen verhoogden hun tarieven nadat de olieprijzen woensdag flink waren gestegen door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. President Donald Trump heeft daarbij gezegd dat de voorlopige vredesdeal tussen de VS en Iran voorbij is.
2 uur geleden