Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliekartel OPEC+ draait oliekraan in januari niet verder open

Oliekartel OPEC+ draait oliekraan in januari niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.

De alliantie, met onder meer Saudi-Arabië en Rusland, komt tot dit besluit tegen de achtergrond van de nieuwe Amerikaanse poging een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne te sluiten. Als er echt vrede komt, zou dit de mondiale olievoorziening kunnen vergroten, aangezien dan waarschijnlijk sancties tegen Rusland worden versoepeld. Mede daardoor zijn er zorgen over een dreigend overaanbod.

De benzineprijs in Nederland ging de laatste maanden al omhoog, ondanks de productieverhogingen van OPEC+. Dit had waarschijnlijk te maken met de aanhoudende geopolitieke onrust. Ook probeerden grote oliebedrijven mogelijk wat meer marge te pakken aan de pomp.

Brandstofaccijnzen

Volgens consumentencollectief UnitedConsumers staat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 nu op 2,185 euro. Dat is iets onder het hoogste niveau van het jaar dat enkele weken geleden werd bereikt. Voor een liter diesel moet volgens de gemiddelde adviesprijs, die vaak langs de snelweg wordt gevraagd, nu 1,982 euro worden afgerekend.

Binnenkort dreigt tanken nog duurder te worden. Per 1 januari stijgen de brandstofaccijnzen alsnog met enkele centen. De Tweede Kamer stemde donderdag in met een voorstel van de ChristenUnie om een deel van het geld dat bedoeld was om automobilisten een jaar langer accijnskorting te geven, te gebruiken om bezuinigingen op het openbaar vervoer tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

15 minuten geleden
Winsten oliebedrijven ExxonMobil en Chevron hard omhoog

HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.

46 minuten geleden
Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

1 uur geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

2 uur geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

2 uur geleden
Duitse economie groeit 0,2 procent, iets sterker dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.

2 uur geleden
Branche cryptobedrijven: Nederlandse impact Binance-hack is klein

DEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."

2 uur geleden