Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliefondsen op Wall Street profiteren weer van stijgende prijzen

Oliefondsen op Wall Street profiteren weer van stijgende prijzen

NEW YORK (ANP) - Oliebedrijven op Wall Street hebben opnieuw een goede dag gehad. De olieprijzen stegen verder door nu China de nieuwste uitbraken van het coronavirus weer onder controle lijkt te hebben. Daarmee verdwijnen de zorgen over een afnemende economische groei in het Aziatische land en de gevolgen daarvan voor de wereldeconomie weer naar de achtergrond.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 3,1 procent en kostte 67,68 dollar per vat. Brentolie werd 3,5 procent duurder en verruilde voor 71,16 dollar per vat van eigenaar. Grote oliemaatschappijen als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips dikten tot 12 procent aan. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean kregen er tot 4,4 procent aan beurswaarde bij.

De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,1 procent op 35.366,26 punten en de breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4486,23 punten. De Nasdaq klom 0,5 procent tot 15.019,80 punten. De techbeurs werd daarbij geholpen door plussen voor grote bedrijven als Facebook, Google-moeder Alphabet, Amazon en Tesla tot 1,2 procent.

Best Buy

Elektronicawinkelketen Best Buy kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en werd beloond met een winst van 8,4 procent. Andere ondernemingen die de boeken over de afgelopen periode openden, waren onder meer cyberveiligheidsbedrijf Palo Alto Networks (plus 18,6 procent) en de producent van medische apparatuur Medtronic (plus 3,2 procent).

De in New York genoteerde Chinese webwinkel Pinduoduo boekte voor het eerst een winst sinds de beursgang en werd ruim 22 procent hoger gezet. Ook branchegenoten JD.com en Alibaba stegen, tot 14,4 procent. Taxi-app Didi Global ging haast 13 procent omhoog.

Reddit-stocks

Tenslotte deden ook de zogeheten Reddit-stocks het goed. De aandelen van verschillende bedrijven kregen de bijnaam toen ze begin dit jaar door kleine beleggers tot grote hoogte werden gestuwd. Die moedigden elkaar aan en deelden tips op forumsite Reddit. Gamesverkoper GameStop steeg haast 28 procent. Bioscoopketen AMC ging ruim een vijfde omhoog.

De euro was 1,1757 dollar waard. Bij het slot op de Europese beurzen was dat 1,1748 dollar.

Meer uit Financieel

Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

4 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

4 uur geleden
Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

7 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

8 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

8 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

9 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

10 uur geleden