Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliefondsen op Wall Street profiteren weer van stijgende prijzen

Oliefondsen op Wall Street profiteren weer van stijgende prijzen

NEW YORK (ANP) - Oliebedrijven op Wall Street hebben opnieuw een goede dag gehad. De olieprijzen stegen verder door nu China de nieuwste uitbraken van het coronavirus weer onder controle lijkt te hebben. Daarmee verdwijnen de zorgen over een afnemende economische groei in het Aziatische land en de gevolgen daarvan voor de wereldeconomie weer naar de achtergrond.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 3,1 procent en kostte 67,68 dollar per vat. Brentolie werd 3,5 procent duurder en verruilde voor 71,16 dollar per vat van eigenaar. Grote oliemaatschappijen als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips dikten tot 12 procent aan. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean kregen er tot 4,4 procent aan beurswaarde bij.

De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,1 procent op 35.366,26 punten en de breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4486,23 punten. De Nasdaq klom 0,5 procent tot 15.019,80 punten. De techbeurs werd daarbij geholpen door plussen voor grote bedrijven als Facebook, Google-moeder Alphabet, Amazon en Tesla tot 1,2 procent.

Best Buy

Elektronicawinkelketen Best Buy kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en werd beloond met een winst van 8,4 procent. Andere ondernemingen die de boeken over de afgelopen periode openden, waren onder meer cyberveiligheidsbedrijf Palo Alto Networks (plus 18,6 procent) en de producent van medische apparatuur Medtronic (plus 3,2 procent).

De in New York genoteerde Chinese webwinkel Pinduoduo boekte voor het eerst een winst sinds de beursgang en werd ruim 22 procent hoger gezet. Ook branchegenoten JD.com en Alibaba stegen, tot 14,4 procent. Taxi-app Didi Global ging haast 13 procent omhoog.

Reddit-stocks

Tenslotte deden ook de zogeheten Reddit-stocks het goed. De aandelen van verschillende bedrijven kregen de bijnaam toen ze begin dit jaar door kleine beleggers tot grote hoogte werden gestuwd. Die moedigden elkaar aan en deelden tips op forumsite Reddit. Gamesverkoper GameStop steeg haast 28 procent. Bioscoopketen AMC ging ruim een vijfde omhoog.

De euro was 1,1757 dollar waard. Bij het slot op de Europese beurzen was dat 1,1748 dollar.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

6 minuten geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

37 minuten geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

1 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

1 uur geleden
AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

2 uur geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

2 uur geleden