Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliefondsen op Wall Street profiteren weer van stijgende prijzen

Oliefondsen op Wall Street profiteren weer van stijgende prijzen

NEW YORK (ANP) - Oliebedrijven op Wall Street hebben opnieuw een goede dag gehad. De olieprijzen stegen verder door nu China de nieuwste uitbraken van het coronavirus weer onder controle lijkt te hebben. Daarmee verdwijnen de zorgen over een afnemende economische groei in het Aziatische land en de gevolgen daarvan voor de wereldeconomie weer naar de achtergrond.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 3,1 procent en kostte 67,68 dollar per vat. Brentolie werd 3,5 procent duurder en verruilde voor 71,16 dollar per vat van eigenaar. Grote oliemaatschappijen als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips dikten tot 12 procent aan. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean kregen er tot 4,4 procent aan beurswaarde bij.

De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,1 procent op 35.366,26 punten en de breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4486,23 punten. De Nasdaq klom 0,5 procent tot 15.019,80 punten. De techbeurs werd daarbij geholpen door plussen voor grote bedrijven als Facebook, Google-moeder Alphabet, Amazon en Tesla tot 1,2 procent.

Best Buy

Elektronicawinkelketen Best Buy kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en werd beloond met een winst van 8,4 procent. Andere ondernemingen die de boeken over de afgelopen periode openden, waren onder meer cyberveiligheidsbedrijf Palo Alto Networks (plus 18,6 procent) en de producent van medische apparatuur Medtronic (plus 3,2 procent).

De in New York genoteerde Chinese webwinkel Pinduoduo boekte voor het eerst een winst sinds de beursgang en werd ruim 22 procent hoger gezet. Ook branchegenoten JD.com en Alibaba stegen, tot 14,4 procent. Taxi-app Didi Global ging haast 13 procent omhoog.

Reddit-stocks

Tenslotte deden ook de zogeheten Reddit-stocks het goed. De aandelen van verschillende bedrijven kregen de bijnaam toen ze begin dit jaar door kleine beleggers tot grote hoogte werden gestuwd. Die moedigden elkaar aan en deelden tips op forumsite Reddit. Gamesverkoper GameStop steeg haast 28 procent. Bioscoopketen AMC ging ruim een vijfde omhoog.

De euro was 1,1757 dollar waard. Bij het slot op de Europese beurzen was dat 1,1748 dollar.

Meer uit Financieel

Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

1 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

1 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

3 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

4 uur geleden
JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

11 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

19 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

19 uur geleden