Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconflict Saudi-Arabië en Rusland escaleert verder

Olieconflict Saudi-Arabië en Rusland escaleert verder

RIAAD (ANP/BLOOMBERG) - De Saudische staatsoliemaatschappij Saudi Aramco verhoogt deze maand de olieproductie met een kwart ten opzichte van de maand februari. Het is de jongste stap van Saudi-Arabië in het conflict met Rusland over de olieprijzen. De Russen reageerden meteen met de aankondiging ook meer olie te gaan produceren. De Russische minister van Energie Alexander Novak zei wel dat hij openstaat voor onderhandelingen. "We kunnen tot nieuwe overeenkomsten komen", zei hij.

Met de aangekondigde verhoging komt de Saudische productie in april op 12,3 miljoen vaten per dag te liggen. De Russische energieminister Novak maakte op zijn beurt bekend dat Rusland de productie snel met een half miljoen vaten per dag uitbreidt. Rusland produceerde rond de 11,3 miljoen vaten per dag in februari.

Sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus is de vraag naar olie gedaald en daarmee ook de olieprijs. Saudi-Arabië wil daarom dat olieproducerende landen hun productie verlagen om een verdere prijsdaling te voorkomen. Omdat Rusland dat weigerde, besloten de Saudi's maandag om de vraagprijs te verlagen en de productie te verhogen om Rusland met nog lagere olieprijzen onder druk te zetten.

De prijs van een vat ruwe olie daalde maandag na de Saudische bekendmaking met meer dan 20 procent, de grootste daling in bijna dertig jaar. De prijzen krabbelden dinsdagmiddag weer iets op.

Meer uit Buitenland

Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

28 minuten geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

31 minuten geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

35 minuten geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

2 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

2 uur geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

3 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

3 uur geleden