Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconflict Saudi-Arabië en Rusland escaleert verder

Olieconflict Saudi-Arabië en Rusland escaleert verder

RIAAD (ANP/BLOOMBERG) - De Saudische staatsoliemaatschappij Saudi Aramco verhoogt deze maand de olieproductie met een kwart ten opzichte van de maand februari. Het is de jongste stap van Saudi-Arabië in het conflict met Rusland over de olieprijzen. De Russen reageerden meteen met de aankondiging ook meer olie te gaan produceren. De Russische minister van Energie Alexander Novak zei wel dat hij openstaat voor onderhandelingen. "We kunnen tot nieuwe overeenkomsten komen", zei hij.

Met de aangekondigde verhoging komt de Saudische productie in april op 12,3 miljoen vaten per dag te liggen. De Russische energieminister Novak maakte op zijn beurt bekend dat Rusland de productie snel met een half miljoen vaten per dag uitbreidt. Rusland produceerde rond de 11,3 miljoen vaten per dag in februari.

Sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus is de vraag naar olie gedaald en daarmee ook de olieprijs. Saudi-Arabië wil daarom dat olieproducerende landen hun productie verlagen om een verdere prijsdaling te voorkomen. Omdat Rusland dat weigerde, besloten de Saudi's maandag om de vraagprijs te verlagen en de productie te verhogen om Rusland met nog lagere olieprijzen onder druk te zetten.

De prijs van een vat ruwe olie daalde maandag na de Saudische bekendmaking met meer dan 20 procent, de grootste daling in bijna dertig jaar. De prijzen krabbelden dinsdagmiddag weer iets op.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

4 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

6 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

6 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

7 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

8 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

8 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

10 uur geleden