Olieconcerns nemen voorzorgsmaatregelen om orkaan Beryl
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Olieconcerns nemen voorzorgsmaatregelen in de Golf van Mexico om orkaan Beryl die door de regio trekt. Shell verlaagt de productie van zijn boorplatform Perdido. Het energiebedrijf evacueert ook personeel dat niet-essentiële taken uitvoert.
ExxonMobil haalt ook niet-essentieel personeel weg van zijn Hoover-platform, dat ongeveer 260 kilometer van de Amerikaanse kust ligt. BP doet hetzelfde bij productieplatform Mad Dog. Als de weersomstandigheden verslechteren zal Exxon ook essentiële werknemers evacueren.
Beryl ging woensdag aan land in Jamaica en zorgde daar voor veel wind en regen, met zeker één dode door een omgevallen boom. Het Amerikaanse National Hurricane Center verwacht dat de orkaan vrijdagavond laat Mexico bereikt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
16 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
17 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
17 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
19 uur geleden