Olieconcerns nemen voorzorgsmaatregelen om orkaan Beryl
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Olieconcerns nemen voorzorgsmaatregelen in de Golf van Mexico om orkaan Beryl die door de regio trekt. Shell verlaagt de productie van zijn boorplatform Perdido. Het energiebedrijf evacueert ook personeel dat niet-essentiële taken uitvoert.
ExxonMobil haalt ook niet-essentieel personeel weg van zijn Hoover-platform, dat ongeveer 260 kilometer van de Amerikaanse kust ligt. BP doet hetzelfde bij productieplatform Mad Dog. Als de weersomstandigheden verslechteren zal Exxon ook essentiële werknemers evacueren.
Beryl ging woensdag aan land in Jamaica en zorgde daar voor veel wind en regen, met zeker één dode door een omgevallen boom. Het Amerikaanse National Hurricane Center verwacht dat de orkaan vrijdagavond laat Mexico bereikt.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
5 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
6 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
6 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
8 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
8 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
10 uur geleden