Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconcern Shell bij verliezers in licht lagere AEX-index

Olieconcern Shell bij verliezers in licht lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is de nieuwe handelsweek negatief van start gegaan. De Amsterdamse AEX-index eindigde maandag met een klein verlies, mede vanwege een koersdaling van zwaargewicht Shell. De olie- en gassector moest het ontgelden na berichten dat oliekartel OPEC de olieproductie zou willen gaan verhogen.

De stemming op de Europese beurzen werd ook gedrukt door de vrees voor extra coronabeperkingen in China. De AEX sloot 0,3 procent lager op 710,38 punten. De MidKap, de index van middelgrote fondsen, won 0,1 procent tot 930,38 punten. Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,2 procent omlaag.

Shell leverde 2,9 procent in. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal overweegt de OPEC bij de vergadering in december een productieverhoging met een half miljoen vaten. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 5,9 procent tot 75,33 dollar en Brentolie werd 5,6 procent goedkoper op 82,70 dollar per vat. Het Franse TotalEnergies werd 2,9 procent lager gezet in Parijs en het Britse BP verloor 4,6 procent in Londen.

NN Group

Verzekeraar NN Group was de grootste verliezer in de AEX met een min van 3,7 procent. Ook Philips behoorde tot de dalers met een min van 0,4 procent vanwege nieuwe problemen bij zijn beademingsapparaten. Daarmee breidt de voor Philips slepende kwestie met losrakend schuim bij slaapapneu- en beademingsapparatuur zich nog verder uit. Koploper bij de hoofdfondsen was informatieleverancier RELX met een plus van 2,2 procent.

In de MidKap speelde PostNL 2 procent kwijt. De voorgenomen stakingsactie bij PostNL door FNV dinsdag is van de baan, aldus de post- en pakketbezorger. Op aanbevelen van de rechter gaat PostNL eerst nog met de vakbond in gesprek om tot een nieuwe cao te komen. Het bedrijf probeerde maandag via een kort geding een staking door FNV te voorkomen. Het ging om een actie die dinsdag in Zuidoost-Nederland zou plaatsvinden. De rechter wil echter dat PostNL en FNV eerst nog een poging doen om er samen uit te komen, alvorens een uitspraak wordt gedaan.

In Frankfurt klom Commerzbank 0,5 procent. Het voormalige hoofd van de Duitse centrale bank Jens Weidmann is voorgedragen als president-commissaris van Commerzbank, een van de grootste banken in Duitsland.

De euro was 1,0239 dollar waard, tegen 1,0347 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Britse minister bezorgd om overname omroep ITV, overweegt ingreep

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.

12 minuten geleden
AH kijkt of het donaties aan voedselbanken kan uitbreiden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.

44 minuten geleden
Fusiebedrijf AkzoNobel en Axalta gaat Axanzo heten

AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe fusiebedrijf van het Nederlandse verf- en coatingconcern AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta gaat Axanzo heten. Klanten zullen hier echter weinig van merken. Volgens het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens blijven de merknamen gewoon hetzelfde.

52 minuten geleden
Consumentenbond wil dat EU meer kijkt naar repareren kapotte tv's

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat de EU bij nieuwe duurzaamheidsregels voor producten meer inzet op het repareren van kapotte televisies. Volgens de Europese regels moeten bepaalde producten voldoen aan eisen voor onder meer repareerbaarheid en de Europese Commissie werkt aan nieuwe regels voor tv's. Maar reparatie dreigt daarbij te weinig aandacht te krijgen, stelt de Consumentenbond.

53 minuten geleden
AI-aandelen verder omlaag op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager begonnen, na de verliezen een dag eerder. Vooral techgraadmeter Nasdaq moest het opnieuw ontgelden door de aanhoudende wereldwijde verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen. Financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave en een hogere Amerikaanse inflatie versterkten de zorgen bij beleggers over stijgende leenkosten voor bedrijven en de houdbaarheid van de enorme investeringen in AI-infrastructuur.

1 uur geleden
ACM wil meer kabinetsbeleid voor flexibeler stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet komen met aanvullend beleid voor flexibel stroomgebruik om ervoor te zorgen dat marktpartijen hun plannen daadwerkelijk realiseren. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na een rapport van hoogspanningsnetbeheerder TenneT en de regionale netbeheerders. Het kabinet kan zich volgens de toezichthouder bijvoorbeeld richten op het wegnemen van drempels of een nieuwe subsidieregeling voor flexgebruik.

3 uur geleden
India zal Japan inhalen als vierde grootste economie, denkt IMF

BANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.

5 uur geleden