Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconcern Shell bij verliezers in licht lagere AEX-index

Olieconcern Shell bij verliezers in licht lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is de nieuwe handelsweek negatief van start gegaan. De Amsterdamse AEX-index eindigde maandag met een klein verlies, mede vanwege een koersdaling van zwaargewicht Shell. De olie- en gassector moest het ontgelden na berichten dat oliekartel OPEC de olieproductie zou willen gaan verhogen.

De stemming op de Europese beurzen werd ook gedrukt door de vrees voor extra coronabeperkingen in China. De AEX sloot 0,3 procent lager op 710,38 punten. De MidKap, de index van middelgrote fondsen, won 0,1 procent tot 930,38 punten. Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,2 procent omlaag.

Shell leverde 2,9 procent in. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal overweegt de OPEC bij de vergadering in december een productieverhoging met een half miljoen vaten. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 5,9 procent tot 75,33 dollar en Brentolie werd 5,6 procent goedkoper op 82,70 dollar per vat. Het Franse TotalEnergies werd 2,9 procent lager gezet in Parijs en het Britse BP verloor 4,6 procent in Londen.

NN Group

Verzekeraar NN Group was de grootste verliezer in de AEX met een min van 3,7 procent. Ook Philips behoorde tot de dalers met een min van 0,4 procent vanwege nieuwe problemen bij zijn beademingsapparaten. Daarmee breidt de voor Philips slepende kwestie met losrakend schuim bij slaapapneu- en beademingsapparatuur zich nog verder uit. Koploper bij de hoofdfondsen was informatieleverancier RELX met een plus van 2,2 procent.

In de MidKap speelde PostNL 2 procent kwijt. De voorgenomen stakingsactie bij PostNL door FNV dinsdag is van de baan, aldus de post- en pakketbezorger. Op aanbevelen van de rechter gaat PostNL eerst nog met de vakbond in gesprek om tot een nieuwe cao te komen. Het bedrijf probeerde maandag via een kort geding een staking door FNV te voorkomen. Het ging om een actie die dinsdag in Zuidoost-Nederland zou plaatsvinden. De rechter wil echter dat PostNL en FNV eerst nog een poging doen om er samen uit te komen, alvorens een uitspraak wordt gedaan.

In Frankfurt klom Commerzbank 0,5 procent. Het voormalige hoofd van de Duitse centrale bank Jens Weidmann is voorgedragen als president-commissaris van Commerzbank, een van de grootste banken in Duitsland.

De euro was 1,0239 dollar waard, tegen 1,0347 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

1 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

2 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

3 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

4 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

5 uur geleden
Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

15 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

15 uur geleden