Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconcern Shell bij verliezers in licht lagere AEX-index

Olieconcern Shell bij verliezers in licht lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is de nieuwe handelsweek negatief van start gegaan. De Amsterdamse AEX-index eindigde maandag met een klein verlies, mede vanwege een koersdaling van zwaargewicht Shell. De olie- en gassector moest het ontgelden na berichten dat oliekartel OPEC de olieproductie zou willen gaan verhogen.

De stemming op de Europese beurzen werd ook gedrukt door de vrees voor extra coronabeperkingen in China. De AEX sloot 0,3 procent lager op 710,38 punten. De MidKap, de index van middelgrote fondsen, won 0,1 procent tot 930,38 punten. Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,2 procent omlaag.

Shell leverde 2,9 procent in. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal overweegt de OPEC bij de vergadering in december een productieverhoging met een half miljoen vaten. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 5,9 procent tot 75,33 dollar en Brentolie werd 5,6 procent goedkoper op 82,70 dollar per vat. Het Franse TotalEnergies werd 2,9 procent lager gezet in Parijs en het Britse BP verloor 4,6 procent in Londen.

NN Group

Verzekeraar NN Group was de grootste verliezer in de AEX met een min van 3,7 procent. Ook Philips behoorde tot de dalers met een min van 0,4 procent vanwege nieuwe problemen bij zijn beademingsapparaten. Daarmee breidt de voor Philips slepende kwestie met losrakend schuim bij slaapapneu- en beademingsapparatuur zich nog verder uit. Koploper bij de hoofdfondsen was informatieleverancier RELX met een plus van 2,2 procent.

In de MidKap speelde PostNL 2 procent kwijt. De voorgenomen stakingsactie bij PostNL door FNV dinsdag is van de baan, aldus de post- en pakketbezorger. Op aanbevelen van de rechter gaat PostNL eerst nog met de vakbond in gesprek om tot een nieuwe cao te komen. Het bedrijf probeerde maandag via een kort geding een staking door FNV te voorkomen. Het ging om een actie die dinsdag in Zuidoost-Nederland zou plaatsvinden. De rechter wil echter dat PostNL en FNV eerst nog een poging doen om er samen uit te komen, alvorens een uitspraak wordt gedaan.

In Frankfurt klom Commerzbank 0,5 procent. Het voormalige hoofd van de Duitse centrale bank Jens Weidmann is voorgedragen als president-commissaris van Commerzbank, een van de grootste banken in Duitsland.

De euro was 1,0239 dollar waard, tegen 1,0347 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Dsm-firmenich is van Amerikaans kartelonderzoek af

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.

57 minuten geleden
Export EU-staal naar VS daalt met 30 procent door hogere tarieven

BRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.

1 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone stijgt door groei Duitse industrie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.

2 uur geleden
Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op Polymarket

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geëist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.

3 uur geleden
Aston Martin waarschuwt voor slecht resultaat door heffingen VS

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.

3 uur geleden
AEX-index krabbelt licht op, focus op ontwikkelingen rond Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.

4 uur geleden
Terugroepactie babyvoeding doet Danone financieel weinig pijn

PARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."

5 uur geleden