Olieconcern Saudi Aramco ziet af van verhoging productiecapaciteit
RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco zet een streep door zijn plannen om de productiecapaciteit te vergroten. Het bedrijf laat weten daarvoor opdracht te hebben gekregen van de overheid. Saudi-Arabië is een van de grootste olie-exporteurs ter wereld.
Het was de bedoeling dat de productiecapaciteit zou groeien naar 13 miljoen vaten per dag in 2027. Momenteel staat de maximale capaciteit op 12 miljoen vaten (van 159 liter) per dag.
Saudi Aramco produceert nu dagelijks 9 miljoen vaten, dus veel minder dan mogelijk is. Dat komt door de productiebeperkingen door oliekartel OPEC+ om de olieprijzen aan te jagen.
Hervormingsplannen
Door af te zien van de productievergroting kan Saudi-Arabië miljarden aan investeringen besparen. Dat geld zou kroonprins Mohammed bin Salman dan kunnen gebruiken voor zijn economische hervormingsplannen om het land minder afhankelijk te maken van inkomsten uit ruwe olie. Zo is Saudi-Arabië veel aan het investeren in bijvoorbeeld infrastructuur, toerisme, duurzame energiebronnen, aardgas en chemicaliën.
Saudi Aramco zegt in maart met meer informatie over de kapitaalinvesteringen te komen bij de bekendmaking van de jaarcijfers.
Een bron bij Saudi Aramco verklaarde tegen persbureau Reuters dat het besluit niet heeft te maken met technische uitdagingen bij het vergroten van de capaciteit en dat het bedrijf klaar is om de uitbreidingsplannen te hervatten als daarom wordt gevraagd. Ook heeft de beslissing niet te maken met verandering van inzicht over de toekomstige olievraag, aldus de ingewijde.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.
7 uur geleden