Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconcern Saudi Aramco ziet af van verhoging productiecapaciteit

Olieconcern Saudi Aramco ziet af van verhoging productiecapaciteit

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco zet een streep door zijn plannen om de productiecapaciteit te vergroten. Het bedrijf laat weten daarvoor opdracht te hebben gekregen van de overheid. Saudi-Arabië is een van de grootste olie-exporteurs ter wereld.

Het was de bedoeling dat de productiecapaciteit zou groeien naar 13 miljoen vaten per dag in 2027. Momenteel staat de maximale capaciteit op 12 miljoen vaten (van 159 liter) per dag.

Saudi Aramco produceert nu dagelijks 9 miljoen vaten, dus veel minder dan mogelijk is. Dat komt door de productiebeperkingen door oliekartel OPEC+ om de olieprijzen aan te jagen.

Hervormingsplannen

Door af te zien van de productievergroting kan Saudi-Arabië miljarden aan investeringen besparen. Dat geld zou kroonprins Mohammed bin Salman dan kunnen gebruiken voor zijn economische hervormingsplannen om het land minder afhankelijk te maken van inkomsten uit ruwe olie. Zo is Saudi-Arabië veel aan het investeren in bijvoorbeeld infrastructuur, toerisme, duurzame energiebronnen, aardgas en chemicaliën.

Saudi Aramco zegt in maart met meer informatie over de kapitaalinvesteringen te komen bij de bekendmaking van de jaarcijfers.

Een bron bij Saudi Aramco verklaarde tegen persbureau Reuters dat het besluit niet heeft te maken met technische uitdagingen bij het vergroten van de capaciteit en dat het bedrijf klaar is om de uitbreidingsplannen te hervatten als daarom wordt gevraagd. Ook heeft de beslissing niet te maken met verandering van inzicht over de toekomstige olievraag, aldus de ingewijde.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

8 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

10 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

12 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

22 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

22 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

1 dag geleden