Olieconcern BP gaat duizenden banen schrappen, meldt Bloomberg
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse olieconcern BP schrapt duizenden banen. Volgens Bloomberg heeft topman Murray Auchincloss dat donderdag aan het personeel laten weten in een e-mail, die ook in handen is van het persbureau. Het gaat om 4700 banen binnen het bedrijf en de banen van 3000 ingehuurde medewerkers. Met de reorganisatie wil BP de kosten terugdringen.
De banen die BP schrapt, vertegenwoordigen 5 procent van het personeelsbestand. Bij BP werken ongeveer 90.000 mensen. Waar precies banen zullen verdwijnen is niet bekendgemaakt. Het olieconcern heeft een grote raffinaderij in Rotterdam, naar eigen zeggen een van de grootste van West-Europa, met 730 vaste medewerkers. Een woordvoerder van BP in Nederland was niet direct bereikbaar voor commentaar.
"Ik begrijp en erken de onzekerheid die dit met zich meebrengt voor iedereen wiens baan mogelijk op de tocht staat, en ook de impact die het kan hebben op collega's en teams", schreef Auchincloss in de e-mail. "We hebben verschillende ondersteuningsmaatregelen beschikbaar. Blijf alsjeblieft voor elkaar zorgen, wees attent en blijf veiligheid vooropstellen - vooral in tijden van verandering."
Winstwaarschuwing
Auchincloss kondigde vorig jaar aan dat het de kosten binnen het bedrijf met minstens 2 miljard dollar wil verlagen. Daarnaast heeft BP sinds juni vorig jaar al dertig projecten gestopt of gepauzeerd om zich op winstgevender projecten te richten.
BP presteert de afgelopen jaren minder dan bijvoorbeeld concurrent Shell, dat inmiddels meer dan twee keer zo veel waard is. De aangekondigde reorganisatie volgt twee dagen na een winstwaarschuwing van het olieconcern. BP waarschuwde dinsdag dat de winst in het vierde kwartaal van vorig jaar wordt gedrukt door lagere winstmarges op het raffineren van ruwe olie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ayandeh Bank, een van de grotere banken in Iran, is omgevallen. Volgens Iraanse media zijn de bezittingen overgenomen door branchegenoot Melli Bank, die in handen is van de overheid. De bank kampte al langer met problemen, waaronder leningen die niet werden terugbetaald.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Europese Commissie overweegt alle opties om te reageren op China's exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen. Dat heeft commissievoorzitter Ursula von der Leyen zaterdag gezegd op een conferentie in Berlijn.
17 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Franse centrale bank waarschuwt parlementariërs het begrotingstekort voor 2026 niet te hoog te laten oplopen. Volgens François Villeroy de Galhau zou het niet hoger mogen uitvallen dan 4,8 procent van het bruto binnenlands product (bbp). Anders is Frankrijk niet in staat zijn groeiende schuldenlast aan te pakken, heeft hij gezegd tegen de krant La Croix.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat verder met het afbreken van duurzaamheidsbeleid uit het Biden-tijdperk. Een milieuregel rond de uitstoot van kopersmelterijen wordt voorlopig teruggedraaid.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev gelooft niet dat de recent opgelegde Amerikaanse sancties op Russische oliebedrijven een significante impact zullen hebben op de Russische economie. Dat heeft hij gezegd in het programma Special Report op Fox News tijdens een bezoek aan Washington voor gesprekken met de Amerikaanse regering.
20 uur geleden