Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconcern Adnoc koopt Duits chemiebedrijf Covestro

Olieconcern Adnoc koopt Duits chemiebedrijf Covestro

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsolieconcern Abu Dhabi National Oil Co. (Adnoc) heeft een akkoord bereikt over de overname van het Duitse chemiebedrijf Covestro. Met de deal, die gesteund wordt door het bestuur van Covestro, is in totaal zo'n 11,7 miljard euro gemoeid. Volgens de bedrijven passen hun groeistrategieën goed bij elkaar.

Als de overname doorgaat, is het een van de grootste overnames van een Europees bedrijf door een Midden-Oosterse partij ooit. Covestro is groot in specialistische chemicaliën die gebruikt worden voor kunststoffen. Voor Adnoc is dat een welkome aanvulling op de verkoop van olie, waarnaar de vraag na verloop van tijd minder hard groeit door de energietransitie.

Covestro is ook actief in Nederland, onder andere met een kantoor op de Chemelot Campus in Geleen. Het Duitse bedrijf kocht in 2021 een groot deel van de materialendivisie van het toenmalige DSM, waarmee ook honderden Nederlandse arbeidsplaatsen gemoeid waren.

In de "investeringsovereenkomst" die de twee bedrijven hebben ondertekend, staat volgens Covestro de afspraak dat Adnoc eerdere akkoorden in Duitsland met ondernemingsraden en vakbonden respecteert. Ook benadrukt het Duitse bedrijf dat de oliemaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten niet van plan is activiteiten van Covestro te verkopen, sluiten of aanzienlijk te laten krimpen.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

9 minuten geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

1 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

4 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

6 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden