Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconcern Adnoc koopt Duits chemiebedrijf Covestro

Olieconcern Adnoc koopt Duits chemiebedrijf Covestro

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsolieconcern Abu Dhabi National Oil Co. (Adnoc) heeft een akkoord bereikt over de overname van het Duitse chemiebedrijf Covestro. Met de deal, die gesteund wordt door het bestuur van Covestro, is in totaal zo'n 11,7 miljard euro gemoeid. Volgens de bedrijven passen hun groeistrategieën goed bij elkaar.

Als de overname doorgaat, is het een van de grootste overnames van een Europees bedrijf door een Midden-Oosterse partij ooit. Covestro is groot in specialistische chemicaliën die gebruikt worden voor kunststoffen. Voor Adnoc is dat een welkome aanvulling op de verkoop van olie, waarnaar de vraag na verloop van tijd minder hard groeit door de energietransitie.

Covestro is ook actief in Nederland, onder andere met een kantoor op de Chemelot Campus in Geleen. Het Duitse bedrijf kocht in 2021 een groot deel van de materialendivisie van het toenmalige DSM, waarmee ook honderden Nederlandse arbeidsplaatsen gemoeid waren.

In de "investeringsovereenkomst" die de twee bedrijven hebben ondertekend, staat volgens Covestro de afspraak dat Adnoc eerdere akkoorden in Duitsland met ondernemingsraden en vakbonden respecteert. Ook benadrukt het Duitse bedrijf dat de oliemaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten niet van plan is activiteiten van Covestro te verkopen, sluiten of aanzienlijk te laten krimpen.

Meer uit Financieel

Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

4 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

5 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

7 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

7 uur geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

7 uur geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

8 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

9 uur geleden