Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieconcern Adnoc koopt Duits chemiebedrijf Covestro

Olieconcern Adnoc koopt Duits chemiebedrijf Covestro

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsolieconcern Abu Dhabi National Oil Co. (Adnoc) heeft een akkoord bereikt over de overname van het Duitse chemiebedrijf Covestro. Met de deal, die gesteund wordt door het bestuur van Covestro, is in totaal zo'n 11,7 miljard euro gemoeid. Volgens de bedrijven passen hun groeistrategieën goed bij elkaar.

Als de overname doorgaat, is het een van de grootste overnames van een Europees bedrijf door een Midden-Oosterse partij ooit. Covestro is groot in specialistische chemicaliën die gebruikt worden voor kunststoffen. Voor Adnoc is dat een welkome aanvulling op de verkoop van olie, waarnaar de vraag na verloop van tijd minder hard groeit door de energietransitie.

Covestro is ook actief in Nederland, onder andere met een kantoor op de Chemelot Campus in Geleen. Het Duitse bedrijf kocht in 2021 een groot deel van de materialendivisie van het toenmalige DSM, waarmee ook honderden Nederlandse arbeidsplaatsen gemoeid waren.

In de "investeringsovereenkomst" die de twee bedrijven hebben ondertekend, staat volgens Covestro de afspraak dat Adnoc eerdere akkoorden in Duitsland met ondernemingsraden en vakbonden respecteert. Ook benadrukt het Duitse bedrijf dat de oliemaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten niet van plan is activiteiten van Covestro te verkopen, sluiten of aanzienlijk te laten krimpen.

Meer uit Financieel

Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau in 31 jaar

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau sinds 1995. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie in het land, die door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten is gestegen, bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.

52 minuten geleden
Import Nederland uit Golfregio daalt met meer dan de helft

DEN HAAG (ANP) - Door de sluiting van de Straat van Hormuz was de invoerwaarde van goederen die Nederland uit zeven Golfstaten importeerde in april lager. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De straat werd gesloten als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De handel nam daardoor met 55 procent af ten opzichte van het maandgemiddelde van 2025.

1 uur geleden
Wall Street sluit hoger na aankondiging akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat de Verenigde Staten en Iran een overeenkomst hebben bereikt over het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. De Dow-Jonesindex steeg naar de hoogste slotstand ooit.

9 uur geleden
EU-landen en EP eens over herziening rechten vliegtuigpassagiers

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - Het Europees Parlement en de EU-landen hebben maandag overeenstemming bereikt over een herziening van de regels voor de rechten van luchtvaartpassagiers in het landenblok. Passagiers houden hun recht op compensatie als ze drie uur vertraging oplopen. Ook moeten luchtvaartmaatschappijen hun ticketprijzen transparanter weergeven.

9 uur geleden
Rolls-Royce bouwt eerste nieuwe kernreactoren Zweden in 40 jaar

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Britse fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce gaat drie kleine kernreactoren bouwen in het zuidwesten van Zweden. Dat maakte het Zweedse energieconcern Vattenfall, dat Rolls-Royce hiervoor heeft geselecteerd, maandag bekend. Het is volgens beide bedrijven voor het eerst in ruim veertig jaar dat het land nieuwe kernreactoren krijgt.

14 uur geleden
AEX eindigt lager, Shell bij dalers na lagere olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met een verlies de handel uitgegaan. Zwaargewicht Shell stond bij de dalers door een forse daling van de olieprijzen.

14 uur geleden
Reuters: Tesla misleidde RDW voor toestemming zelfrijdende auto's

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft statistieken rond veiligheidsclaims mooier voorgedaan dan ze waren om goedkeuring te krijgen voor zelfrijdende auto's op de weg in Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van persbureau Reuters. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is daarmee volgens de onderzoekers misleid.

15 uur geleden