Olieconcern Adnoc koopt Duits chemiebedrijf Covestro
LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsolieconcern Abu Dhabi National Oil Co. (Adnoc) heeft een akkoord bereikt over de overname van het Duitse chemiebedrijf Covestro. Met de deal, die gesteund wordt door het bestuur van Covestro, is in totaal zo'n 11,7 miljard euro gemoeid. Volgens de bedrijven passen hun groeistrategieën goed bij elkaar.
Als de overname doorgaat, is het een van de grootste overnames van een Europees bedrijf door een Midden-Oosterse partij ooit. Covestro is groot in specialistische chemicaliën die gebruikt worden voor kunststoffen. Voor Adnoc is dat een welkome aanvulling op de verkoop van olie, waarnaar de vraag na verloop van tijd minder hard groeit door de energietransitie.
Covestro is ook actief in Nederland, onder andere met een kantoor op de Chemelot Campus in Geleen. Het Duitse bedrijf kocht in 2021 een groot deel van de materialendivisie van het toenmalige DSM, waarmee ook honderden Nederlandse arbeidsplaatsen gemoeid waren.
In de "investeringsovereenkomst" die de twee bedrijven hebben ondertekend, staat volgens Covestro de afspraak dat Adnoc eerdere akkoorden in Duitsland met ondernemingsraden en vakbonden respecteert. Ook benadrukt het Duitse bedrijf dat de oliemaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten niet van plan is activiteiten van Covestro te verkopen, sluiten of aanzienlijk te laten krimpen.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
11 uur geleden