Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliebollen niet per se duurder ondanks inflatie

Oliebollen niet per se duurder ondanks inflatie

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse oliebollenbakkers verhoogt de prijs van een oliebol dit jaar niet, ondanks de hoge inflatie. Oliebollenkramen en bakkerijen hebben onder meer te maken met hogere prijzen voor grondstoffen en gestegen loonkosten, maar ze zijn bang klanten af te schrikken als die meer moeten gaan betalen voor hun bollen. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

Drie oliebollenkramen in Den Haag voerden vorig jaar of twee jaar geleden nog wel een prijsstijging door, maar zien daar dit jaar vanaf. "Ik wil mijn klanten niet kwijtraken", zegt oliebollenbakker Jan Vermolen bijvoorbeeld. Hoeveel oliebollen hij precies verkoopt wil hij niet zeggen. Oliebollenbakker Brigitte Witstijn hoeft er naar eigen zeggen niet rijk van te worden. Ook bakker Martin Verwijk zegt er in marge op achteruit te gaan, maar hoopt dat het drukker wordt bij zijn kraam door de prijs laag te houden.

De Nationale Bond van Kermisbedrijfhouders (BOVAK) bevestigt dat de prijs van een oliebol nagenoeg niet gestegen is. De BOVAK vertegenwoordigt kramen uit het hele land, want oliebollenkraamhouders zijn veelal ook kermisexploitanten.

Betaalbaar houden

Henk-Jan van Maanen, eigenaar van keten Bakker van Maanen met 62 winkels in Nederland, voerde dit jaar wel een prijsstijging door. Deze bedroeg een dubbeltje, waardoor een oliebol bij hem nu 1,35 euro kost. "Als je kijkt naar de prijzen van grondstoffen en de loonkosten is deze prijsverhoging niet eens toereikend, maar we willen het wel betaalbaar houden", licht Van Maanen toe. De prijzen voor bloem, krenten en suiker zijn dit jaar allemaal gestegen, zegt hij.

De keten verwacht 600.000 oliebollen te verkopen. Dat zijn er 150.000 meer dan vorig jaar, maar inmiddels heeft Van Maanen ook meer winkels. Wel verkoopt hij meer oliebollen als het kouder is, want "een oliebol is echt een voedzaam winterproduct". Hij verwacht de grootste drukte op zaterdag, omdat oudjaarsdag dit jaar op zondag valt. Sommige winkels zijn daarom dicht en mensen beginnen vroeg met vieren, denkt Van Maanen.

Piek

Albert Heijn geeft aan dat de oliebollen in de supermarkten eveneens hetzelfde kosten als vorig jaar, laat een woordvoerder weten. Over de verkoop kan het bedrijf nog niet veel zeggen, omdat de oliebollen sinds donderdag in de winkels liggen en de piek dit weekend pas wordt verwacht.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

6 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.

10 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

10 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

10 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

11 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

12 uur geleden