Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliebedrijven winnen op Wall Street na opleving olieprijzen

Oliebedrijven winnen op Wall Street na opleving olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Een opleving van de olieprijzen stuwde maandag de beurskoers van grote Amerikaanse oliebedrijven. Na zeven dagen van dalingen gingen de olieprijzen eindelijk weer omhoog, en wel met meer dan 5 procent. De financiële markten zijn positiever over de vooruitzichten voor de oliehandel nu economische grootmacht China de verspreiding van de Delta-variant van het coronavirus lijkt te kunnen beperken.

Op Wall Street profiteerden oliebedrijven als Chevron, ConocoPhillips en ExxonMobil met koersstijgingen tot ruim 4 procent. Amerikaanse olie werd weer verhandeld voor meer dan 65 dollar per vat.

Over de gehele linie lijken beleggers hun zorgen over een mogelijke vertraging van het economisch herstel wat aan de kant te hebben geschoven. De Dow-Jonesindex ging 0,6 procent omhoog tot 35.335,71 punten en de breed samengestelde S&P 500 steeg 0,9 procent tot 4479,53 punten. Techbeurs Nasdaq werd op zijn beurt 1,6 procent hoger gezet op 14.942,65 punten, een slotrecord voor de graadmeter.

Goudprijs

Toch waren er ook andere signalen. Tegelijkertijd liet de goudprijs duidelijk herstel zien. Dat lijkt erop te duiden dat er ook veel beleggers zijn die zich nog zorgen maken over de vele virusbesmettingen, onder meer in de Verenigde Staten zelf.

Farmaceut Pfizer was een van de bedrijven die in de belangstelling stond op Wall Street. Het bedrijf maakte bekend Trillium Therapeutics te willen overnemen. Daarbij zet Pfizer de waarde van het bedrijf dat kankerbehandelingen ontwikkelt op ongeveer 2,3 miljard dollar, ruim drie keer zoveel als de beurswaarde. Trillium steeg bijna 189 procent, Pfizer ging meer dan 2 procent omhoog. De Amerikaanse medicijntoezichthouder FDA heeft daarnaast het coronavaccin van Pfizer en BioNTech (plus 9,6 procent) volledige goedkeuring gegeven. Het middel wordt al sinds december gebruikt, maar dat gebeurde met een noodvergunning.

Didi Global

Het Chinese taxibedrijf Didi Global won op zijn beurt ruim 3 procent in New York. Daarbij lieten beleggers zich niet van de wijs brengen door een mediabericht dat plannen voor uitbreiding naar Europa achter de schermen zouden zijn opgeschort. Ook het Chinese webwinkelbedrijf JD.com (plus 3,3 procent) kon op aandacht rekenen nadat die onderneming met cijfers was gekomen. Vanwege de extra aandacht van Chinese toezichthouders voor techbedrijven hadden veel analisten hun verwachtingen verlaagd en vielen de resultaten van JD.com mee. Zo steeg de omzet met ruim een kwart. De winst kelderde wel.

De euro was 1,1745 dollar waard, tegen 1,1733 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op maandag.

Meer uit Financieel

Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

1 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

2 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

2 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

3 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

3 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

3 uur geleden