Oliebedrijven VS zien nog lange tijd vraag fossiele brandstoffen
HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De topbestuurders van grote Amerikaanse oliebedrijven verwachten dat er nog decennialang vraag zal zijn naar fossiele brandstoffen, ondanks de overgang naar duurzame energiebronnen. Dat werd gezegd op de World Petroleum Conference die maandag van start is gegaan in de Texaanse stad Houston.
Zo stelde topman Darren Woods van ExxonMobil dat zelfs onder de meest geloofwaardige scenario's voor de energietransitie olie en gas een belangrijke rol zullen blijven spelen bij het voldoen aan de energievraag van samenlevingen. Topman Jeff Miller van de grote oliedienstverlener Halliburton verklaarde dat er een tekort aan olie is. "Ik denk dat we voor het eerst in lange tijd zien dat er nu een koper zoekt naar een vat olie in plaats van dat een vat olie zoekt naar een koper."
Daarnaast waarschuwde topman Patrick Pouyanné van het Franse olieconcern TotalEnergies dat de hoge prijzen van fossiele brandstoffen ertoe kunnen leiden dat landen wachten met een overgang van het vervuilende steenkool naar het veel schonere aardgas. Zo wordt in landen als China en India weer veel meer gebruikgemaakt van steenkool in verband met de hoge gasprijzen. Bestuursvoorzitter Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco zei op zijn beurt dat het aanbod van hernieuwbare energie nog niet groot genoeg is om fossiele brandstoffen te vervangen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
9 uur geleden