Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliebedrijven omhoog op beurzen Azië na productieverlaging OPEC+

Oliebedrijven omhoog op beurzen Azië na productieverlaging OPEC+

TOKIO (ANP) - De oliebedrijven stonden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in Azië en Australië na het onverwachte besluit van oliekartel OPEC+ om de productie met meer dan 1 miljoen vaten per dag te gaan verlagen om de prijzen te stutten. De olieprijzen gingen daardoor fors omhoog.

De prijs van een vat Amerikaanse olie werd maandagochtend ruim 5 procent duurder op 79,77 dollar en Brentolie klom ook meer dan 5 procent, tot 84,10 dollar per vat. Volgens Saudi-Arabië, dat samen met Rusland wordt gezien als de leider van de OPEC+, is de productieverlaging vanaf mei een voorzorgsmaatregel die nodig is om de oliemarkt te stabiliseren.

Kenners hadden de productieverlaging door de OPEC+ niet zien aankomen. Het Witte Huis zei dat het een onverstandig besluit is onder de huidige marktomstandigheden. Door de stijgende olieprijs kan de inflatie weer worden aangejaagd.

Positieve uitkomsten

Olieproducenten profiteerden van de fors hogere olieprijzen. Zo won het Japanse Inpex Holdings 5,6 procent en Nippon Oil kreeg er 3,4 procent bij in Tokio. Op de beurs in Sydney gingen de olieproducenten Woodside Petroleum en Santos 2,5 procent in waarde vooruit.

Beleggers verwerkten verder ook cijfers over de industriële bedrijvigheid in onder meer Japan en Zuid-Korea. In Japan was in maart opnieuw sprake van krimp in de industrie, maar wel minder sterk dan in februari. In Zuid-Korea kromp de bedrijvigheid juist sterker.

Azië

De Nikkei-index in Tokio noteerde 0,6 procent hoger. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,6 procent, de beurs in Shanghai klom 0,6 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg ook met 0,6 procent. De Kospi in Seoul zakte 0,2 procent.

Meer uit Financieel

Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

36 minuten geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

1 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

3 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

3 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

3 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

3 uur geleden
Studie over economische klimaatschade ingetrokken wegens fouten

POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.

6 uur geleden