Oliebedrijf BP waarschuwt voor afboeking op Duitse raffinaderij
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern BP verwacht dat afboekingen van 1 miljard tot 2 miljard dollar invloed hebben op de resultaten van het tweede kwartaal. Dat komt onder andere doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. Onlangs maakte BP bekend daar vanaf volgend jaar ongeveer een derde minder brandstoffen en grondstoffen te produceren.
Het Britse concern maakte dat bekend in een bericht aan beleggers in de aanloop naar de tweedekwartaalcijfers, die eind deze maand verschijnen. Eerder zei BP dat de kosten rond de raffinaderij in Gelsenkirchen structureel hoog zijn. Tegelijkertijd daalt de vraag naar de olieproducten aanzienlijk.
In dezelfde update zei BP dat zijn raffinageactiviteiten waarschijnlijk voor 500 miljoen tot 700 miljoen dollar worden geraakt door slechtere marktomstandigheden. Ook de handelsdivisie presteerde naar verwachting zwakker dan in het eerste kwartaal. De divisie die olie oppompt, zou juist een meevaller hebben dankzij gunstige prijzen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
29 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiƫle prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."
46 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.
1 uur geleden