Oliebedrijf BP waarschuwt voor afboeking op Duitse raffinaderij
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern BP verwacht dat afboekingen van 1 miljard tot 2 miljard dollar invloed hebben op de resultaten van het tweede kwartaal. Dat komt onder andere doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. Onlangs maakte BP bekend daar vanaf volgend jaar ongeveer een derde minder brandstoffen en grondstoffen te produceren.
Het Britse concern maakte dat bekend in een bericht aan beleggers in de aanloop naar de tweedekwartaalcijfers, die eind deze maand verschijnen. Eerder zei BP dat de kosten rond de raffinaderij in Gelsenkirchen structureel hoog zijn. Tegelijkertijd daalt de vraag naar de olieproducten aanzienlijk.
In dezelfde update zei BP dat zijn raffinageactiviteiten waarschijnlijk voor 500 miljoen tot 700 miljoen dollar worden geraakt door slechtere marktomstandigheden. Ook de handelsdivisie presteerde naar verwachting zwakker dan in het eerste kwartaal. De divisie die olie oppompt, zou juist een meevaller hebben dankzij gunstige prijzen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.
2 uur geledenASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
11 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
19 uur geleden