Oliebedrijf BP waarschuwt voor afboeking op Duitse raffinaderij
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern BP verwacht dat afboekingen van 1 miljard tot 2 miljard dollar invloed hebben op de resultaten van het tweede kwartaal. Dat komt onder andere doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. Onlangs maakte BP bekend daar vanaf volgend jaar ongeveer een derde minder brandstoffen en grondstoffen te produceren.
Het Britse concern maakte dat bekend in een bericht aan beleggers in de aanloop naar de tweedekwartaalcijfers, die eind deze maand verschijnen. Eerder zei BP dat de kosten rond de raffinaderij in Gelsenkirchen structureel hoog zijn. Tegelijkertijd daalt de vraag naar de olieproducten aanzienlijk.
In dezelfde update zei BP dat zijn raffinageactiviteiten waarschijnlijk voor 500 miljoen tot 700 miljoen dollar worden geraakt door slechtere marktomstandigheden. Ook de handelsdivisie presteerde naar verwachting zwakker dan in het eerste kwartaal. De divisie die olie oppompt, zou juist een meevaller hebben dankzij gunstige prijzen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
9 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
11 uur geleden