Oliebedrijf BP waarschuwt voor afboeking op Duitse raffinaderij
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern BP verwacht dat afboekingen van 1 miljard tot 2 miljard dollar invloed hebben op de resultaten van het tweede kwartaal. Dat komt onder andere doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. Onlangs maakte BP bekend daar vanaf volgend jaar ongeveer een derde minder brandstoffen en grondstoffen te produceren.
Het Britse concern maakte dat bekend in een bericht aan beleggers in de aanloop naar de tweedekwartaalcijfers, die eind deze maand verschijnen. Eerder zei BP dat de kosten rond de raffinaderij in Gelsenkirchen structureel hoog zijn. Tegelijkertijd daalt de vraag naar de olieproducten aanzienlijk.
In dezelfde update zei BP dat zijn raffinageactiviteiten waarschijnlijk voor 500 miljoen tot 700 miljoen dollar worden geraakt door slechtere marktomstandigheden. Ook de handelsdivisie presteerde naar verwachting zwakker dan in het eerste kwartaal. De divisie die olie oppompt, zou juist een meevaller hebben dankzij gunstige prijzen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
7 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
9 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
9 uur geleden