Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olie- en gasconcern Shell helpt AEX aan kleine winst

Olie- en gasconcern Shell helpt AEX aan kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell stond woensdag bovenaan in de AEX-index, die een kleine winst liet zien. De stemming op het Damrak werd gesteund door sterke koerswinsten in Azië en op Wall Street. De Amsterdamse beurs lijkt daarmee de koersverliezen die volgden op de Russische invasie in Oekraïne verder achter zich te laten.

De oorlog in Oekraïne bleef de beurshandel wel domineren. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat de vredesgesprekken met Rusland "zwaar" en "soms confronterend" waren. Maar hij zei ook dat er "stap voor stap" vooruitgang wordt geboekt. Daarnaast zullen de Verenigde Staten en westerse bondgenoten naar verwachting deze week extra sancties aankondigen tegen Rusland.

In Nederland is de stemming onder consumenten sinds de Russische inval in Oekraïne flink verder verslechterd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zakte de graadmeter waarmee het vertrouwen wordt gemeten bijna naar het laagste niveau ooit.

Andere beurzen

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 729,89 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 1055,66 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs bleven vrijwel vlak. Londen won 0,3 procent ondanks een verdere toename van de Britse inflatie tot 6,2 procent in februari.

Shell won 1,3 procent, mede dankzij de hogere olieprijzen. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 0,7 procent.

Boskalis

In de MidKap won Boskalis 0,1 procent. De maritiem dienstverlener heeft een contract met een waarde van tussen de 50 miljoen en 150 miljoen euro gekregen van netbeheerder TenneT. De opdracht omvat onder meer de installatie van exportkabels die het geplande offshore windmolenpark Hollandse Kust West Beta zullen verbinden met het hoogspanningsnet van TenneT in Nederland. Boskalis voert het contract uit met zijn partner NBO, die de kabels zal ontwerpen en leveren.

Renewi steeg dik 1 procent na een positieve handelsupdate van het afval- en recyclingbedrijf. Avantium zakte bijna 5 procent na publicatie van de jaarcijfers. Het chemieconcern zag de omzet in 2021 met 11 procent stijgen, maar leed wel meer verlies. In Stockholm daalde Volvo Cars licht. De autoproducent verlaagde zijn verwachtingen vanwege het wereldwijde chiptekort, dat vooral de autosector raakt.

De euro was 1,1021 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 110,38 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 116,90 dollar.

Meer uit Financieel

Funda vernieuwt website met nieuwe pakketten voor verkopers

AMSTERDAM (ANP) - Funda gaat zijn website vernieuwen en woningverkopers meer betrekken bij het proces van huizen plaatsen op de site. Ook komen er nieuwe functies die het makkelijker moeten maken voor woningzoekenden om door het woningaanbod te scrollen.

7 minuten geleden
AEX sluit licht lager na voorlopige vredesdeal en rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Zeeman-topman wordt voorzitter van belangenclub supermarkten

LEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).

1 uur geleden
Werkgeversclubs roepen ondernemers op tot actie na malwarezaak

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland roepen ondernemers met een WordPress-website op om "zo snel mogelijk" hun beveiliging te controleren. De werkgeversorganisaties doen dit naar aanleiding van een grote internationale politieactie deze week. Daarbij werd een belangrijk netwerk van cybercriminelen verstoord dat WordPress-websites misbruikt om malware te verspreiden onder bezoekers.

1 uur geleden
Parfumketen Douglas somberder over winst door prijsbewuste klant

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas is somberder over de resultaten dit jaar. Door onzekerheid over de economische gevolgen van oorlogen kijken consumenten kritischer naar de prijs. Daardoor stelt het bedrijf onder andere zijn verwachtingen over de winstgevendheid en omzet naar beneden bij.

1 uur geleden
Duitse staat mag van EU belang nemen in Leopard 2-maker KNDS

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse staat mag van Brussel een minderheidsbelang nemen in de Frans-Duitse wapenfabrikant KNDS, die onder meer Leopard 2-gevechtstanks maakt. De Europese Commissie heeft vanuit het mededingingsrecht geen bezwaar en keurt de verkoop goed.

2 uur geleden
Chipmaker Intel stijgt op Wall Street na opmerking Trump

NEW YORK (ANP) - Chipmaker Intel ging donderdag stevig omhoog op de beurzen in New York na uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president heeft Apple ingestemd om samen met Intel zijn chips te ontwerpen en te produceren in de Verenigde Staten. Trump gaf geen verdere details over de samenwerking. De Amerikaanse regering investeerde vorig jaar al miljarden in Intel om de chipproductie in eigen land te stimuleren.

3 uur geleden