Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olie- en gasconcern Shell bij blikvangers op Beursplein 5

Olie- en gasconcern Shell bij blikvangers op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell zal donderdag een van de blikvangers zijn in de AEX-index in Amsterdam. De onderneming kreeg alsnog groen licht van de Britse toezichthouder om een gasproject in de Noordzee te beginnen. Daarnaast zal de daling van de olieprijzen mogelijk invloed hebben op de koers van het zwaargewicht op het Damrak.

De goedkeuring voor het Jackdaw-aardgasveld in het Britse gedeelde van de Noordzee kwam acht maanden nadat de Britse toezichthouder het project uit milieuoverwegingen had geblokkeerd. Maar nu de energieprijzen de pan uit rijzen als gevolg van de oorlog in Oekraïne zoeken de Britten naar manieren om de binnenlandse olie- en gasvoorraden op peil te houden.

Verder zakten de olieprijzen wat weg na berichten dat Saudi-Arabië meer van de fossiele brandstof wil gaan oppompen mocht Rusland door de sancties aanzienlijk minder produceren. Zowel Amerikaanse olie als Brentolie kostte donderdagochtend bijna 2 procent minder per vat. Daarmee herstelden de prijzen alweer iets van een groter verlies eerder. Donderdag zullen de leden van oliekartel OPEC en diens bondgenoten waaronder Rusland en Kazachstan naar verwachting een bescheiden verhoging van de productie overeenkomen.

Luchthavens in Europa

Ook de luchtvaartsector weet de aandacht op zich gericht. Op Brussels Airport hebben afhandelaars van bagage spontaan het werk neergelegd. Dat zorgt voor verstoringen in de vluchtschema's. De laatste tijd is er veel te doen over de drukte op de luchthaven en de tekorten aan personeel. Ook op andere luchthavens in Europa zorgt dit voor chaos. Op Schiphol was erbij het begin van de meivakantie een staking die voor grote problemen zorgde.

Verder beslist het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in hoger beroep uitspraak over de fusie van PostNL en Sandd. De overheid gaf eerder onder voorwaarden toestemming voor de fusie. Maar na klachten van concurrerende postbedrijven ging de rechter daar in eerste aanleg niet in mee en vernietigde dit besluit. Daarop ging de Staat in hoger beroep. De zaak is opmerkelijk omdat de twee postondernemingen al meer dan twee jaar één bedrijf zijn.

Verder spelen mogelijk ook uitlatingen van topman Jamie Dimon van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase een rol in het beurssentiment. Hij waarschuwde beleggers om zich voor te bereiden op onrust op de financiële markten, nu de Federal Reserve bezig is met het opvoeren van de rente en Rusland oorlog blijft voeren in Oekraïne.

Meer uit Financieel

AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

27 minuten geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

50 minuten geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

51 minuten geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

1 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot nieuwe recordhoogte door Iranoorlog

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.

2 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

4 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

4 uur geleden