Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olie- en gasbedrijven vooruit op beurs door hogere energieprijzen

Olie- en gasbedrijven vooruit op beurs door hogere energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn de beursweek met winst begonnen. De almaar stijgende energieprijzen in Europa zorgden voor hogere koersen voor olie- en gasbedrijven als Shell, BP, Total en Eni. Techinvesteerder Prosus had in Amsterdam opnieuw last van de toenemende reguleringsdrift van Peking in de Chinese techsector.

Verder bleef de hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis in de eurozone een rol spelen op de beursvloeren. Bedrijven die daar gevoelig voor zijn, zoals banken en verzekeraars maar ook winkelvastgoedbedrijven, gingen omhoog. Tegelijkertijd waren er zorgen om de economische groei in China door nieuwe uitbraken van het coronavirus, wat luxemerken parten speelde.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,4 procent hoger op 791,45 punten. De MidKap dikte 0,7 procent aan tot 1098,84 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Shell

Shell was de grootste stijger in de AEX met een plus van 2,5 procent. Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 70,38 dollar per vat, Brentolie kostte met een prijs van 73,40 dollar per vat 0,7 procent meer. Ook ging de prijs van gas voor het eerst boven de 60 euro per megawattuur en bereikten de prijzen van energie in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk nieuwe records. Andere olie- en gasbedrijven als BP, Total en Eni stegen tot 3,1 procent.

Prosus (min 2,9 procent) sloot de rij na een koersverlies van 2,5 procent voor het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. China zou grote techbedrijven nog harder aan moeten pakken, zo bepleitte een adviseur van de Chinese centrale bank.

Luxemerken

Luxemerken als Kering, LVMH, Hermes, Richemont, Tod's en Burberry verloren tot 6,5 procent. De Chinese economie dreigt door de vele uitbraken van het coronavirus en de strenge maatregelen die China neemt om verspreiding te voorkomen minder hard te groeien. De Chinese markt is voor de luxebedrijven een belangrijke inkomstenbron.

AB Foods zakte 2,4 procent in Londen na tegenvallende verkoopcijfers van kledingketen Primark. Het Britse detailhandelsconcern verhoogde desondanks wel zijn winstverwachting voor het hele jaar. In Frankfurt steeg Zooplus 9 procent. Investeerder Hellman & Friedman verhoogde zijn bod op de Duitse dierenwebwinkel van 3 miljard euro naar bijna 3,3 miljard euro.

De euro was 1,1817 dollar waard tegen 1,1830 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

4 minuten geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

1 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

1 uur geleden
Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

2 uur geleden
Olieprijs stijgt verder, benzine en diesel in Nederland duurder

AMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.

2 uur geleden
Aziatische beurzen omlaag door oplopende olieprijzen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.

2 uur geleden
Werkloosheid in Nederland stijgt licht naar 4,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.

3 uur geleden