Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oktoberfest terug na twee jaar corona

Oktoberfest terug na twee jaar corona

MÜNCHEN (ANP) - Na twee sobere jaren door de coronapandemie wordt weer een officieel Oktoberfest gehouden in de Beierse hoofdstad München. Daar worden de komende weken feestvierders van over de hele wereld verwacht. De openingsceremonie vindt zaterdagmiddag plaats om 12.00 uur.

Het bierfestival wordt traditioneel afgetrapt door de burgemeester van München. Die opent het eerste biervat. Daarna klinkt de beroemde kreet 'O'zapft is': "het is getapt" is Beiers dialect. Na de openingsceremonie worden twaalf schoten gelost zodat in alle festivaltenten duidelijk is dat het bier mag vloeien.

Het Oktoberfest trekt traditioneel miljoenen bezoekers. Die verzamelen zich al dan niet uitgedost in dirndl en lederhosen in grote tenten. Het enorme volksfeest ging de afgelopen twee jaar niet door vanwege de coronapandemie, al weerhield dat sommige mensen er vorig jaar niet van om met bier en snacks op eigen gelegenheid feest te vieren. Het Oktoberfest eindigt dit jaar op 3 oktober.

Meer uit Buitenland

Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

11 minuten geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

53 minuten geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

1 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

1 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

2 uur geleden
Filipijnse autoriteiten starten onderzoek naar vader van Meghan

MANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.

2 uur geleden
Kremlin: details evacuatie Olesjky worden besproken met Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.

3 uur geleden