Oktoberfest terug na twee jaar corona
MÜNCHEN (ANP) - Na twee sobere jaren door de coronapandemie wordt weer een officieel Oktoberfest gehouden in de Beierse hoofdstad München. Daar worden de komende weken feestvierders van over de hele wereld verwacht. De openingsceremonie vindt zaterdagmiddag plaats om 12.00 uur.
Het bierfestival wordt traditioneel afgetrapt door de burgemeester van München. Die opent het eerste biervat. Daarna klinkt de beroemde kreet 'O'zapft is': "het is getapt" is Beiers dialect. Na de openingsceremonie worden twaalf schoten gelost zodat in alle festivaltenten duidelijk is dat het bier mag vloeien.
Het Oktoberfest trekt traditioneel miljoenen bezoekers. Die verzamelen zich al dan niet uitgedost in dirndl en lederhosen in grote tenten. Het enorme volksfeest ging de afgelopen twee jaar niet door vanwege de coronapandemie, al weerhield dat sommige mensen er vorig jaar niet van om met bier en snacks op eigen gelegenheid feest te vieren. Het Oktoberfest eindigt dit jaar op 3 oktober.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.
57 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
3 uur geleden