Oktoberfest, maar dan anders
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Op de dag dat in de Zuid-Duitse stad München traditioneel het Oktoberfest zou beginnen, is het deze zaterdag stil gebleven. Het grootste bierfestival ter wereld kan dit keer niet doorgaan vanwege corona. Het Oktoberfest, dat ruim twee weken zou duren, trekt jaarlijks ruim 6 miljoen bierliefhebbers uit de hele wereld.
Normaal zou om 12.00 uur op het festivalterrein op de Theresienwiese het sein 'O'zapft is' (de tap is geopend) worden gegeven. Maar dat terrein, anders altijd het hart van het feest met kraampjes, kroegjes en terrassen, is nu leeg en er geldt ook nog eens een alcoholverbod.
Wel kan er volop bier worden gedronken in ruim vijftig herbergen in München. De voormalige burgemeester van München Christian Ude gaf daar toch een soort aftrap, door om 12.00 uur in brouwerij annex café Schiller Bräu het eerste vaatje aan te slaan.
Op de uitgestorven Theresienwiese - afgezien van een corona-teststraat - grepen betogers de gelegenheid aan om coronaproof te demonstreren voor een sociale en ecologisch verantwoorde toekomst, met oog voor het klimaat en dierenrechten. Ze droegen mondkapjes en hielden afstand van elkaar.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.
3 uur geledenSANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.
6 uur geleden