Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oktober was warm en in het westen kletsnat

Oktober was warm en in het westen kletsnat

DE BILT (ANP) - Met een gemiddelde temperatuur van 11,6 graden tegen 10,9 graden normaal is oktober warm verlopen, meldt Weer.nl. Vooral in het westen was het een erg natte maand, terwijl het zuidoosten weinig neerslag kreeg. Met landelijk gemiddeld 108 tegen 84 millimeter regen normaal is oktober tot nu toe de natste maand van dit jaar.

Opvallend noemt Weer.nl het dat het in De Bilt uiteindelijk niet meer een officiële 'warme dag' van 20 graden of hoger is geworden. Dit betekent dat het totaal aantal warme dagen in De Bilt dit jaar met 98 net onder de 100 is gebleven. Eindhoven, Volkel en Arcen hebben uiteindelijk 110 warme dagen gescoord en dit aantal is net als voor De Bilt hoger dan gebruikelijk. Op 19 oktober kwam slechts in het zuidwesten van het land de temperaturen iets boven de 20 graden uit, Westdorpe was de warmste plek met 20,2 graden.

Op 21 oktober viel in het noordwesten van het land lokaal meer dan 50 millimeter neerslag. Assendelft kwam uit op 58 millimeter en Marken was met 68 millimeter de natste plaats van Nederland. Deze dag bracht het totale aantal dagen met zware neerslag tot nu toe dit jaar op 19. Dat zijn er nu al 3 meer dan in het vorige recordjaar 2006.

Voor wat de zonuren betreft, heeft de laatste week van oktober het verschil gemaakt. Zonder die paar zonnige dagen waren we niet aan de in een oktobermaand gebruikelijke 120 zonuren gekomen, stelt Weer.nl. Het totaal van deze maand komt landelijk gemiddeld op circa 122 uren uit. Maastricht was met ruim 130 zonuren de zonnigste stad. Weerstation Eelde, nabij Groningen, kwam maar net boven de 100 zonuren uit.

Meer uit Binnenland

Burgemeester: heel veel engeltjes op schouders bij ongeluk A28

WEZEP (ANP) - Bij het ongeluk tussen de touringcar en de bestelbus op de A28 bij Wezep hebben er "heel veel engeltjes op schouders gezeten", zegt burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van de gemeente Oldebroek, waar Wezep onder valt. "Dit had nog veel erger kunnen aflopen."

1 uur geleden
Politie: bij ongeval A28 zijn 16 gewonden naar ziekenhuis gegaan

WEZEP (ANP) - In een update rond 11.00 uur meldt de politie dat bij het ongeval op de A28 maandagochtend zestien mensen gewond zijn geraakt. Eerder was sprake van acht mensen met letsel.

1 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS over songfestival

HILVERSUM (ANP) - De NPO "respecteert" het besluit van omroep AVROTROS om niet mee te doen aan de aankomende editie van het Eurovisie Songfestival. Wel vindt de NPO het "heel jammer", zei een woordvoerder maandag tegen het ANP.

2 uur geleden
Duitse school na crash A28: geen levensbedreigende verwondingen

SCHÖNBERG (ANP) - Een openbare school uit de Duitse gemeente Probstei meldt dat de bus die eerder betrokken raakte bij een ongeluk op de A28 leerlingen van die school vervoerde. Het zou gaan om 54 leerlingen en vier leerkrachten die onderweg waren naar Parijs. Er zijn geen aanwijzingen dat er levensbedreigende verwondingen zijn, aldus de school.

3 uur geleden
Duitse scholieren opgevangen in sporthal in Wezep na ongeluk A28

WEZEP (ANP) - Ongeveer 40 tot 45 Duitse scholieren worden opgevangen in een sporthal in Wezep, meldt de veiligheidsregio. Zij zaten in de touringcar die maandagochtend betrokken was bij een ongeluk op de A28. Veel van hen raakten lichtgewond en zijn eerst nagekeken in de brandweerkazerne van de Gelderse plaats. Daarna gaan ze naar de Erica Terpstrahal.

3 uur geleden
AVROTROS ziet ook in 2027 af van deelname Eurovisie Songfestival

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS ziet volgend jaar opnieuw af van deelname aan het Eurovisie Songfestival. De omroep ziet nog te weinig aanknopingspunten om weer deel te nemen, heeft de omroep maandag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Politie volop bezig met onderzoek na ongeluk A28

WEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.

4 uur geleden