Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Officieren van justitie: uitlatingen advocaat Jos B. tendentieus

Officieren van justitie: uitlatingen advocaat Jos B. tendentieus

MAASTRICHT (ANP) - De stemming op de laatste zittingsdag in de strafzaak tegen Jos B. is niet bepaald goed te noemen. De officieren van justitie beschuldigen de advocaat van B. van het doen van tendentieuze uitlatingen en het selectief citeren van eerdere door het OM ingenomen standpunten. In hun reactie vrijdagochtend op het pleidooi van advocaat Gerald Roethof eerder deze week, sneren ze meerdere keren naar "de raadsman die aanschuift bij praatprogramma's".

De 57-jarige B. wordt verdacht van het doden, misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige Nicky Verstappen in 1998. Er is een celstraf van vijftien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Roethof pleitte voor vrijspraak.

Volgens de officier van justitie heeft Roethof in zijn pleidooi mondeling tendentieuze uitlatingen gedaan, onder meer over de betrouwbaarheid van het Nederlands Forensisch Instituut, dat onderzoek heeft gedaan naar het lichaam van Nicky. In de geschreven tekst stonden deze opmerkingen niet. Ook zou er volgens de officier erg selectief geciteerd zijn uit het verhaal van het Openbaar Ministerie.

Reageren

Roethof krijgt vrijdagmiddag de kans om hierop te reageren. Vervolgens mag B. als laatste iets over de zaak zeggen. Het is nog niet duidelijk wanneer de rechtbank Maastricht uitspraak doet.

De 11-jarige Nicky uit Heibloem verdween 10 augustus 1998 toen hij op zomerkamp was op de Brunssummerheide in Limburg. Een dag later werd zijn lichaam een kleine 1,5 kilometer verderop gevonden. B. heeft - na lang te hebben gezwegen - toegegeven dat hij Nicky had gevonden op de heide, maar de jongen was volgens B. toen al overleden. De Limburger zou dat niet hebben durven melden bij de politie omdat hij een zedenverleden heeft.

Lang leek de zaak onopgelost te blijven, tot B. twee jaar geleden naar voren kwam uit een DNA-onderzoek. Zijn DNA was aangetroffen op de onderbroek en pyjamabroek van Nicky. B. had niet meegewerkt aan het grootschalige DNA-verwantschapsonderzoek. Maar omdat zijn familie hem als vermist had opgegeven en spullen waar zijn DNA op zat naar de politie had gestuurd, kwam er een 100 procents-DNA-match uit naar voren. Na een klopjacht werd hij aangehouden in Spanje.

Meer uit Binnenland

Gewonde agenten schietpartij Overasselt zijn buiten levensgevaar

OVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.

1 uur geleden
Politie verricht 'groot aantal' aanhoudingen in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

1 uur geleden
Veel politie en hulpdiensten aanwezig in Overasselt

DEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.

1 uur geleden
Boswijk roept EU-landen op snel Patriots aan Oekraïne te leveren

WICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."

1 uur geleden
Hoofdredacteur Joost Niemöller weg bij Ongehoord Nederland

HILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.

2 uur geleden
Waarschuwingsschoten gelost na dodelijke schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft waarschuwingsschoten gelost in de Gelderse plaats Overasselt. Daar vond eerder in de nacht een schietpartij plaats, waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

2 uur geleden
Onderzoek: tientallen opiniestukken in kranten door AI geschreven

AMSTERDAM (ANP) - Zeker 49 opiniestukken die de afgelopen maand in een aantal grote Nederlandse dagbladen verschenen, zijn volledig door AI geschreven. Dat meldt het nieuwsplatform AI Report van techjournalist Alexander Klöpping op basis van eigen onderzoek. Het gaat om een vijfde van het aantal opiniestukken dat is onderzocht.

4 uur geleden