Officiële website van Kremlin ligt plat
MOSKOU (ANP/RTR) - De officiële website van het Kremlin, Kremlin.ru, is zaterdagmiddag platgelegd. Het was aanvankelijk onduidelijk of het om een cyberaanval ging. Regeringswoordvoerder Dmitri Peskov bevestigde later tegenover het Russische persbureau Tass dat dat inderdaad het geval was. Hackers zijn daar volgens hem voortdurend mee bezig.
Sinds de inval van Rusland in Oekraïne zijn verscheidene pogingen tot cyberaanvallen op de Russische regering uitgevoerd. Eerder zouden al verschillende andere websites van de regering en staatsmedia zijn aangevallen.
Door cyberaanvallen van hackersgroep Anonymous zou donderdag onder meer het netwerk van de Russische staatstelevisie RT zijn platgelegd. De groep kondigde vrijdag aan nieuwe cyberaanvallen op de regering voor te bereiden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn minister van Defensie vervangen. Mychajlo Fedorov moet plaatsmaken voor Ihor Klymenko, de huidige minister van Binnenlandse Zaken, zeggen meerdere parlementariërs tegen persbureau Reuters. FT-journalist Christopher Miller meldt dat Fedorov al weg is.
58 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich uitgesproken tegen de inzet van een zogenoemde multinationale troepenmacht in Oekraïne. Bondgenoten van dat land kondigden deze week militaire oefeningen met de Oekraïense krijgsmacht aan voor een toekomstige inzet in Oekraïne onder een staakt-het-vuren.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof in Kenia heeft geweigerd het roken van wiet om religieuze redenen te legaliseren. Rastafari's hadden het Hooggerechtshof daartoe verzocht, omdat ze het binnen de vrijheid van godsdienst vinden vallen, maar daar ging de rechter niet in mee.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht is begonnen met een nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran. Dat meldt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). "De aanvallen zijn bedoeld om de militaire capaciteiten van de Iraanse strijdkrachten verder te verzwakken, die ze gebruiken om commerciële scheepvaart in de Straat van Hormuz aan te vallen."
7 uur geleden