Officiële website van Kremlin ligt plat
MOSKOU (ANP/RTR) - De officiële website van het Kremlin, Kremlin.ru, is zaterdagmiddag platgelegd. Het was aanvankelijk onduidelijk of het om een cyberaanval ging. Regeringswoordvoerder Dmitri Peskov bevestigde later tegenover het Russische persbureau Tass dat dat inderdaad het geval was. Hackers zijn daar volgens hem voortdurend mee bezig.
Sinds de inval van Rusland in Oekraïne zijn verscheidene pogingen tot cyberaanvallen op de Russische regering uitgevoerd. Eerder zouden al verschillende andere websites van de regering en staatsmedia zijn aangevallen.
Door cyberaanvallen van hackersgroep Anonymous zou donderdag onder meer het netwerk van de Russische staatstelevisie RT zijn platgelegd. De groep kondigde vrijdag aan nieuwe cyberaanvallen op de regering voor te bereiden.
Meer uit Buitenland
NEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
52 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenCORTONA (ANP) - Bij een overval op een wijnhuis in de Italiaanse regio Toscane zijn ongeveer 30.000 flessen buitgemaakt, melden Italiaanse media als La Repubblica en ANSA. Samen hebben die een waarde van zo'n 5 miljoen euro.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "ten diepste verontwaardigd" over het nieuws dat zijn voorganger Gerhard Schröder woensdag de 74e verjaardag van de Russische president Vladimir Poetin heeft bijgewoond. Een woordvoerder van Merz noemt het "ronduit immoreel" dat Schröder op de uitnodiging is ingegaan.
1 uur geledenPODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Russische luchtaanvallen hebben het Oekraïense elektriciteitsnet "uitgebreide schade" toegebracht, zegt president Volodymyr Zelensky. "Herstelwerk gaat de klok rond door."
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.
2 uur geleden