Officieel warmste novemberdag ooit gemeten
DE BILT (ANP) - Opnieuw is maandag een weerrecord gesneuveld. Niet eerder werd het in november zo warm, meldt Weeronline. In De Bilt steeg net voor het middaguur de temperatuur naar 19,1 graden en daarmee is het officieel de warmste novemberdag ooit gemeten.
Het oude record stond op 6 november 2018, toen het in De Bilt 19,0 graden werd. De huidige temperatuur van 19,1 graden is gelijk aan de gemiddelde temperatuur in het midden van september.
Eerder op de dag werden ook al twee weerrecords verbroken. Afgelopen nacht steeg de temperatuur in De Bilt om 01.10 uur naar 17,5 graden. Daarmee is het officieel de warmste 2 november en de warmste novembernacht ooit gemeten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het is sinds vrijdag niet mogelijk om in te loggen bij het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB), dat verantwoordelijk is voor onder meer het innen van boetes. In de systemen van de organisatie is een "interne technische fout" geslopen, waardoor verkeersovertredingen en strafzaken tijdelijk aan verkeerde personen werden gekoppeld.
37 minuten geledenEDE (ANP) - Ahmed Aboutaleb, de voorzitter van Jeugdzorg Nederland, hoopt de gesloten jeugdzorg binnen twee jaar te kunnen sluiten. Dat zei hij nadat minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA) mede namens zijn organisatie excuses had uitgesproken voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Tienduizenden jongeren kregen niet de zorg die ze nodig hadden en hadden bovendien te maken met fysiek, mentaal en soms ook seksueel geweld.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nu minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA) excuses heeft aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen, is voor Jason Bhugwandass het moment gekomen om uit de schijnwerpers te stappen, meldt hij op Instagram. Door twee rapporten van de nu 28-jarige Bhugwandass kwamen de misstanden aan het licht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle 25 tot 30 personen die zaterdagmiddag zijn meegenomen na het blokkeren van de A12 in Den Haag, worden aangehouden. Dat meldt een politiewoordvoerder na de actie van Extinction Rebellion (XR). Precieze aantallen heeft zij echter nog niet. Mogelijk ligt het aantal aanhoudingen hoger. Volgens XR zelf zijn er 53 activisten aangehouden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat de overheid zaterdag excuses heeft aangeboden aan jongeren die in de gesloten jeugdzorg en in justitiële jeugdinstellingen hebben gezeten, kan bijdragen aan de erkenning van hun ervaringen. Maar het moet niet blijven bij excuses, zegt directeur Roline de Wilde van de Kindertelefoon. Volgens haar is het belangrijk dat er met de jongeren wordt gewerkt "aan een voor hen passend herstel en aan structurele verbeteringen in de jeugdhulp".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ExpEx, het platform van mensen die ervaring hebben met gesloten jeugdzorg, is op zich blij met de excuses van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Maar ze zet er ook een kanttekening bij.
2 uur geledenEDE (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) heeft zaterdagmiddag haar excuses aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen. "Het spijt ons dat we niet hebben kunnen zorgen voor een veilige plek en goede zorg", sprak ze uit in een zaal met slachtoffers, familieleden, vrienden en nabestaanden in het Akoesticum in Ede. Dat zei ze namens de ministeries van Volksgezondheid en Justitie, Jeugdzorg Nederland en de Vereniging Nederlandse Gemeenten.
2 uur geleden