Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Officieel warmste 6 april ooit, vroege zomerse dag in Eindhoven

Officieel warmste 6 april ooit, vroege zomerse dag in Eindhoven

DE BILT (ANP) - De temperatuur in De Bilt steeg zaterdag om 14.30 uur naar 23,2 graden en daarmee is het officieel de warmste 6 april ooit. Het oude datumrecord van 23,0 graden uit 2020 werd daarmee verbroken, meldt Weeronline.

Met een temperatuur van 25,2 graden werd om 15.10 uur in Eindhoven ook de eerste lokale zomerse dag van het jaar gemeten. Dat is volgens Weeronline zeer vroeg, want gemiddeld tikt het kwik pas op 3 mei de 25 graden of meer aan.

Een officiële zomerse dag wordt het niet, want daarvoor moet het in De Bilt 25 graden of meer worden. Op het hoofdstation wordt het maximaal 24 graden, tegen 16.30 uur gaf de thermometer daar 23,4 graden aan. Lokaal kan de temperatuur de komende uren nog wel verder oplopen.

Het is al de vijfde keer dat er dit jaar sprake is van een datumwarmterecord. De eerste was op 23 januari, vervolgens werd het ook op 15 februari en 3 en 14 maart recordwarm. Dit jaar zijn er nog geen kouderecords gevestigd. Vorig jaar kwam het tot zeven warmterecords en slechts één kouderecord. In 2020 werden er veertien warmterecords genoteerd en geen enkel kouderecord.

Meer uit Binnenland

Queer activisten hopen Jos Brink en René Klijn straat te geven

AMSTERDAM (ANP) - Een groep queer activisten organiseert de komende weken, in aanloop naar de Pride, een verkiezing om meer straten in Amsterdam naar historische Nederlandse queer personen te vernoemen. Zij lanceren vrijdag een website met acht bekenden uit de Nederlandse queer geschiedenis. Tot de dag van de botenparade, 2 augustus, kan iedereen op de website Loveyourhistory.nl een stem uitbrengen. Onder de genomineerden bevinden zich presentator en theatermaker Jos Brink en zanger René Klijn, die in 1992 op televisie openhartig vertelde over aids en de ziekte zo een gezicht gaf.

1 uur geleden
Minder complicaties na extra echometing bij hoogzwangere vrouwen

GRONINGEN (ANP) - Om beter te kunnen bepalen of een hoogzwangere vrouw moet worden ingeleid als ze de baby wat minder voelt, biedt een extra echometing uitkomst. Die betere inschatting zorgt uiteindelijk voor minder complicaties bij de baby. Dat meldt het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).

2 uur geleden
Dit jaar fors meer zwemlocaties met slechte waterkwaliteit

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zijn er meer plekken waar je op de kwaliteit van het zwemwater moet letten. In 2025 hebben 176 locaties minstens één keer een veiligheidswaarschuwing gekregen. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 111, een stijging van bijna 60 procent. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van Zwemwater.nl.

2 uur geleden
Rode Kruis: hou op reis rekening met extreem weer

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die naar het zuiden van Europa gaan zich goed voor te bereiden. Met bosbranden en heel hoge temperaturen ligt een noodsituatie deze zomer op de loer, stelt de organisatie.

2 uur geleden
Ook Hoogeveen wil verbod op fatbikes in stadscentrum

HOOGEVEEN (ANP) - De gemeenteraad van Hoogeveen heeft donderdagavond voor een plan gestemd om fatbikes uit het stadscentrum te weren. De Drentse gemeente treedt daarmee in de voetsporen van Enschede, waar eerder deze week een vergelijkbare motie werd aangenomen.

3 uur geleden
Ruim 100 kilo cocaïne gevonden bij fruitbedrijf in Breda

BREDA (ANP) - De douane heeft woensdag 108 kilo cocaïne gevonden in een lading bananen bij een fruitbedrijf in Breda. De drugs kwamen uit Ecuador en waren bestemd voor verder transport naar Spanje.

11 uur geleden
Belastingdienst moet systemen vervangen en aanpassen om privacy

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst moet twee systemen die worden gebruikt om de gegevens van burgers te verwerken, op den duur vervangen. Vier andere systemen moeten worden aangepast. Persoonlijke gegevens van mensen zijn niet goed genoeg beschermd, oordeelt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder.

19 uur geleden