Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Officieel warmste 6 april ooit, vroege zomerse dag in Eindhoven

Officieel warmste 6 april ooit, vroege zomerse dag in Eindhoven

DE BILT (ANP) - De temperatuur in De Bilt steeg zaterdag om 14.30 uur naar 23,2 graden en daarmee is het officieel de warmste 6 april ooit. Het oude datumrecord van 23,0 graden uit 2020 werd daarmee verbroken, meldt Weeronline.

Met een temperatuur van 25,2 graden werd om 15.10 uur in Eindhoven ook de eerste lokale zomerse dag van het jaar gemeten. Dat is volgens Weeronline zeer vroeg, want gemiddeld tikt het kwik pas op 3 mei de 25 graden of meer aan.

Een officiële zomerse dag wordt het niet, want daarvoor moet het in De Bilt 25 graden of meer worden. Op het hoofdstation wordt het maximaal 24 graden, tegen 16.30 uur gaf de thermometer daar 23,4 graden aan. Lokaal kan de temperatuur de komende uren nog wel verder oplopen.

Het is al de vijfde keer dat er dit jaar sprake is van een datumwarmterecord. De eerste was op 23 januari, vervolgens werd het ook op 15 februari en 3 en 14 maart recordwarm. Dit jaar zijn er nog geen kouderecords gevestigd. Vorig jaar kwam het tot zeven warmterecords en slechts één kouderecord. In 2020 werden er veertien warmterecords genoteerd en geen enkel kouderecord.

Meer uit Binnenland

Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

32 minuten geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

3 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

3 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

10 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

15 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

15 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

15 uur geleden