Offensief in Oost-Oekraïne gericht op front van 480 kilometer
KIEV (ANP/AFP) - Het offensief van het Russische leger in het oosten van Oekraïne lijkt in volle hevigheid te zijn losgebarsten. Volgens de BBC voert het leger aanvallen uit langs een grens van 480 kilometer. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov sprak dinsdag van "een nieuwe fase van de speciale militaire operatie in Oost-Oekraïne". In de nacht van maandag op dinsdag werden tientallen luchtaanvallen uitgevoerd langs de grens.
De militaire autoriteiten in Kiev meldden maandagavond signalen te zien "van het begin van de aanval op het oostelijk strijdtoneel". Het Oekraïense leger zegt in een verklaring dat Russische troepen proberen om langs de hele frontlinie door de Oekraïense verdediging te komen. Langs het hele front zou het offensief "geïntensiveerd" zijn, aldus de generale staf.
De troepen zouden zich richten op de regio Donbas, waar pro-Russische separatisten al jarenlang strijd leveren, en deze in zijn geheel in handen willen krijgen. Moskou had eerder al laten weten dat het belangrijkste doel op dit moment is om de Donbas onder controle te krijgen en een verbinding over land met de Krim tot stand te brengen. Volgens het Russische ministerie van Defensie streeft het land ernaar Oost-Oekraïne te "bevrijden".
Het ministerie beschuldigde het Westen er dinsdag van dit deel van de militaire operatie, zoals Rusland de oorlog noemt, doelbewust te rekken door wapens te leveren aan Oekraïne. Volgens de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe laat het toenemende aantal wapenleveringen door westerse landen zien dat deze landen "het regime in Kiev willen uitlokken om te vechten tot de laatste Oekraïner is verslagen".
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Het Italiaanse ministerie van Gezondheid heeft code rood afgekondigd voor vijftien steden vanwege extreme hitte. De autoriteiten waarschuwen de inwoners van onder meer Rome en Milaan om tijdens de warmste delen van de dag zoveel mogelijk binnen te blijven.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - In Frankrijk zijn sinds het begin van het weekend ongeveer twintig mensen verdronken, zegt sportminister Marina Ferrari tegen France Inter-radio. Het land gaat gebukt onder een hittegolf, maar de minister waarschuwt dat het gevaarlijk kan zijn om te zwemmen op plekken die daar niet officieel voor zijn aangewezen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een delegatie van de Taliban is onderweg naar Brussel voor een overleg met de EU, melden meerdere media dinsdag. De Europese Commissie, met wie de Taliban op ambtelijk niveau een gesprek zal voeren, kan het bezoek nog niet bevestigen. België maakte maandag bekend dat het vijf eendaagse visa had afgegeven voor een delegatie van de Taliban.
1 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten gaan vier werkgroepen opzetten om over verschillende thema's te onderhandelen. Dat meldt de Iraanse onderhandelaar Kazem Gharibabadi na een eerste dag van technische besprekingen in Zwitserland.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.
8 uur geleden