Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Offensief in Oost-Oekraïne gericht op front van 480 kilometer

Offensief in Oost-Oekraïne gericht op front van 480 kilometer

KIEV (ANP/AFP) - Het offensief van het Russische leger in het oosten van Oekraïne lijkt in volle hevigheid te zijn losgebarsten. Volgens de BBC voert het leger aanvallen uit langs een grens van 480 kilometer. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov sprak dinsdag van "een nieuwe fase van de speciale militaire operatie in Oost-Oekraïne". In de nacht van maandag op dinsdag werden tientallen luchtaanvallen uitgevoerd langs de grens.

De militaire autoriteiten in Kiev meldden maandagavond signalen te zien "van het begin van de aanval op het oostelijk strijdtoneel". Het Oekraïense leger zegt in een verklaring dat Russische troepen proberen om langs de hele frontlinie door de Oekraïense verdediging te komen. Langs het hele front zou het offensief "geïntensiveerd" zijn, aldus de generale staf.

De troepen zouden zich richten op de regio Donbas, waar pro-Russische separatisten al jarenlang strijd leveren, en deze in zijn geheel in handen willen krijgen. Moskou had eerder al laten weten dat het belangrijkste doel op dit moment is om de Donbas onder controle te krijgen en een verbinding over land met de Krim tot stand te brengen. Volgens het Russische ministerie van Defensie streeft het land ernaar Oost-Oekraïne te "bevrijden".

Het ministerie beschuldigde het Westen er dinsdag van dit deel van de militaire operatie, zoals Rusland de oorlog noemt, doelbewust te rekken door wapens te leveren aan Oekraïne. Volgens de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe laat het toenemende aantal wapenleveringen door westerse landen zien dat deze landen "het regime in Kiev willen uitlokken om te vechten tot de laatste Oekraïner is verslagen".

Meer uit Buitenland

Trump looft Britse soldaten na rel over 'laffe NAVO-troepen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.

24 minuten geleden
Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

41 minuten geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

1 uur geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

2 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

4 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

4 uur geleden