Oezbeek gearresteerd voor moord op Russische generaal in Moskou
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben een Oezbeek gearresteerd die ervan wordt verdacht dinsdag met een bom generaal Igor Kirillov en een van zijn medewerkers te hebben vermoord. Volgens Moskou heeft de in 1995 geboren man bekend dat hij door een speciale Oekraïense geheime dienst werd gerekruteerd.
De verdachte zou de bom hebben geplaatst bij de ingang van een appartementencomplex in de hoofdstad. De explosieven zaten in een scooter en ontploften toen Kirillov en zijn medewerker naar buiten kwamen. De verdachte werd volgens Russische media gearresteerd in een voorstad van Moskou. Volgens een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de daders worden gepakt en gestraft. Rusland wil volgens haar de moord ook ter sprake brengen in de Veiligheidsraad van de VN.
De 54-jarige Kirillov was de bevelhebber over de Russische eenheden die gespecialiseerd zijn in acties onder omstandigheden waarbij nucleaire, biologische of chemische wapens zijn ingezet. De VS en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat die eenheden zelf ook chemische wapens hebben ingezet in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
SAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel.
2 uur geledenALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.
5 uur geledenBUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
11 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
12 uur geleden