Oeuvre Bas Kosters gaat land door in De Grote Kunstshow
AMSTERDAM (ANP) - Het oeuvre van modeontwerper en kunstenaar Bas Kosters is binnenkort te zien in het theater. De opvallende creaties zijn onderwerp van De Grote Kunstshow, die vanaf 12 maart door het land toert. Lucas De Man presenteert de show, waarin hij werk van Kosters - zoals mode, wandkleden, tekeningen en poppen - aan het publiek presenteert.
Bas Kosters (1977) staat bekend om zijn eigenzinnige beeldtaal. Zijn fascinaties als (gender)identiteit, schoonheidsidealen, overconsumptie, engagement, menselijkheid, kwetsbaarheid, anarchisme en erotiek komen terug in de theatershow. Na afloop kunnen bezoekers zijn werk van dichtbij bekijken.
Met De Grote Kunstshow werd in 2013 voor het eerst beeldende kunst en vormgeving in het theater gebracht. Inmiddels is het een terugkerend format en waren er de afgelopen jaren onder meer voorstellingen met collecties uit het Gemeentemuseum Den Haag en het Frans Hals Museum in Haarlem.
De Grote Kunstshow met Bas Kosters gaat in première in Internationaal Theater Amsterdam en reist daarna door naar Arnhem, Utrecht, Eindhoven en Den Haag.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
30 minuten geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
3 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
4 uur geleden