Oeuvre Bas Kosters gaat land door in De Grote Kunstshow
AMSTERDAM (ANP) - Het oeuvre van modeontwerper en kunstenaar Bas Kosters is binnenkort te zien in het theater. De opvallende creaties zijn onderwerp van De Grote Kunstshow, die vanaf 12 maart door het land toert. Lucas De Man presenteert de show, waarin hij werk van Kosters - zoals mode, wandkleden, tekeningen en poppen - aan het publiek presenteert.
Bas Kosters (1977) staat bekend om zijn eigenzinnige beeldtaal. Zijn fascinaties als (gender)identiteit, schoonheidsidealen, overconsumptie, engagement, menselijkheid, kwetsbaarheid, anarchisme en erotiek komen terug in de theatershow. Na afloop kunnen bezoekers zijn werk van dichtbij bekijken.
Met De Grote Kunstshow werd in 2013 voor het eerst beeldende kunst en vormgeving in het theater gebracht. Inmiddels is het een terugkerend format en waren er de afgelopen jaren onder meer voorstellingen met collecties uit het Gemeentemuseum Den Haag en het Frans Hals Museum in Haarlem.
De Grote Kunstshow met Bas Kosters gaat in première in Internationaal Theater Amsterdam en reist daarna door naar Arnhem, Utrecht, Eindhoven en Den Haag.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
1 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
3 uur geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
5 uur geleden