OESO: werkloosheid ondanks daling nog boven niveau voor crisis
PARIJS (ANP) - De werkloosheid in de landen die zijn aangesloten bij de OESO is in november voor de zevende maand op rij gedaald, maar ligt nog altijd iets boven het percentage van vóór de coronapandemie. Dat meldt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in het maandelijkse werkloosheidsrapport.
De werkloosheid daalde tot 5,5 procent in november 2021, van 5,7 procent in oktober. Het werkloosheidscijfer bleef daarmee 0,2 procentpunt boven het niveau van februari 2020. Het aantal werklozen in het OESO-gebied bleef ook dalen, met 1,1 miljoen tot 36,9 miljoen. Dat is nog steeds 1,5 miljoen hoger dan het aantal vóór de pandemie.
Onder vrouwen nam de werkloosheid af van 5,9 procent tot 5,8 procent en onder mannen van 5,5 procent tot 5,3 procent. De werkloosheid onder jongeren van 15 tot 24 jaar daalde licht tot 11,8 procent, van 11,9 procent in oktober. De werkloosheid onder de jeugd bleef daarmee 0,3 procentpunt boven het niveau van vóór de pandemie.
In de eurozone nam de werkloosheid in november ook voor de zevende maand op rij af, van 7,3 procent in oktober tot 7,2 procent in november. In Australië, Canada, Colombia, Tsjechië, Israël en de Verenigde Staten daalde de werkloosheid met 0,4 procentpunt of meer. In Zuid-Korea en Mexico was sprake van een daling met 0,1 procentpunt en in Japan steeg de werkloosheid in november met 0,1 procentpunt tot 2,8 procent. In de VS en Canada is de werkloosheid in december verder afgenomen.
In Australië, Chili, Frankrijk, Italië, Korea, Litouwen, Nederland, Nieuw-Zeeland, Portugal en Turkije lagen de werkloosheidscijfers in november onder het niveau van vóór de pandemie.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
9 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden