Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO: werkloosheid ondanks daling nog boven niveau voor crisis

OESO: werkloosheid ondanks daling nog boven niveau voor crisis

PARIJS (ANP) - De werkloosheid in de landen die zijn aangesloten bij de OESO is in november voor de zevende maand op rij gedaald, maar ligt nog altijd iets boven het percentage van vóór de coronapandemie. Dat meldt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in het maandelijkse werkloosheidsrapport.

De werkloosheid daalde tot 5,5 procent in november 2021, van 5,7 procent in oktober. Het werkloosheidscijfer bleef daarmee 0,2 procentpunt boven het niveau van februari 2020. Het aantal werklozen in het OESO-gebied bleef ook dalen, met 1,1 miljoen tot 36,9 miljoen. Dat is nog steeds 1,5 miljoen hoger dan het aantal vóór de pandemie.

Onder vrouwen nam de werkloosheid af van 5,9 procent tot 5,8 procent en onder mannen van 5,5 procent tot 5,3 procent. De werkloosheid onder jongeren van 15 tot 24 jaar daalde licht tot 11,8 procent, van 11,9 procent in oktober. De werkloosheid onder de jeugd bleef daarmee 0,3 procentpunt boven het niveau van vóór de pandemie.

In de eurozone nam de werkloosheid in november ook voor de zevende maand op rij af, van 7,3 procent in oktober tot 7,2 procent in november. In Australië, Canada, Colombia, Tsjechië, Israël en de Verenigde Staten daalde de werkloosheid met 0,4 procentpunt of meer. In Zuid-Korea en Mexico was sprake van een daling met 0,1 procentpunt en in Japan steeg de werkloosheid in november met 0,1 procentpunt tot 2,8 procent. In de VS en Canada is de werkloosheid in december verder afgenomen.

In Australië, Chili, Frankrijk, Italië, Korea, Litouwen, Nederland, Nieuw-Zeeland, Portugal en Turkije lagen de werkloosheidscijfers in november onder het niveau van vóór de pandemie.

Meer uit Financieel

Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

6 minuten geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

58 minuten geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

1 uur geleden
EU bereidt onderzoek voor naar AI-functies WhatsApp, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.

2 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 uur geleden
Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

12 uur geleden