Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO: werkloosheid ondanks daling nog boven niveau voor crisis

OESO: werkloosheid ondanks daling nog boven niveau voor crisis

PARIJS (ANP) - De werkloosheid in de landen die zijn aangesloten bij de OESO is in november voor de zevende maand op rij gedaald, maar ligt nog altijd iets boven het percentage van vóór de coronapandemie. Dat meldt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in het maandelijkse werkloosheidsrapport.

De werkloosheid daalde tot 5,5 procent in november 2021, van 5,7 procent in oktober. Het werkloosheidscijfer bleef daarmee 0,2 procentpunt boven het niveau van februari 2020. Het aantal werklozen in het OESO-gebied bleef ook dalen, met 1,1 miljoen tot 36,9 miljoen. Dat is nog steeds 1,5 miljoen hoger dan het aantal vóór de pandemie.

Onder vrouwen nam de werkloosheid af van 5,9 procent tot 5,8 procent en onder mannen van 5,5 procent tot 5,3 procent. De werkloosheid onder jongeren van 15 tot 24 jaar daalde licht tot 11,8 procent, van 11,9 procent in oktober. De werkloosheid onder de jeugd bleef daarmee 0,3 procentpunt boven het niveau van vóór de pandemie.

In de eurozone nam de werkloosheid in november ook voor de zevende maand op rij af, van 7,3 procent in oktober tot 7,2 procent in november. In Australië, Canada, Colombia, Tsjechië, Israël en de Verenigde Staten daalde de werkloosheid met 0,4 procentpunt of meer. In Zuid-Korea en Mexico was sprake van een daling met 0,1 procentpunt en in Japan steeg de werkloosheid in november met 0,1 procentpunt tot 2,8 procent. In de VS en Canada is de werkloosheid in december verder afgenomen.

In Australië, Chili, Frankrijk, Italië, Korea, Litouwen, Nederland, Nieuw-Zeeland, Portugal en Turkije lagen de werkloosheidscijfers in november onder het niveau van vóór de pandemie.

Meer uit Financieel

AI-serverfabrikant HPE fors hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.

41 minuten geleden
Victoria's Secret wint marktaandeel terug met nieuwe 'sexy'-koers

REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.

1 uur geleden
Staking luchtverkeersleiders België zorgt voor 200 annuleringen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.

1 uur geleden
Aangekondigde stakingen in zuivelindustrie dinsdagavond van start

UTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.

1 uur geleden
Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

1 uur geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

2 uur geleden
ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

3 uur geleden