Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO verwacht meer groei, maar waarschuwt voor protectionisme

OESO verwacht meer groei, maar waarschuwt voor protectionisme

PARIJS (ANP/AFP) - De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) heeft woensdag haar wereldgroeivooruitzichten voor 2025 licht verhoogd naar 3,3 procent, maar waarschuwt tegelijkertijd voor het risico van protectionistische maatregelen die inflatie kunnen aanwakkeren en de economie kunnen afremmen.

De denktank uit Parijs gaf, kort voor de terugkeer van Donald Trump naar het Witte Huis, aan dat nieuwe tarieven voor handelspartners van de Verenigde Staten schadelijk kunnen zijn. De OESO stelt dat "een toename van handelsbeperkende maatregelen de kosten en prijzen kan verhogen, investeringen kan ontmoedigen en uiteindelijk de groei kan verlagen."

De verhoging van de wereldgroeivooruitzichten met 0,1 procentpunt naar 3,3 procent voor volgend jaar is voornamelijk te danken aan de sterkere groei in de VS. Zowel Frankrijk als Duitsland verlaagden juist hun groeivoorspellingen voor 2025 met 0,3 procentpunt, naar respectievelijk 0,9 en 0,7 procent. Dat komt onder meer door politieke crises en de problemen in de Duitse industrie.

Stijgende handelsspanningen

De vooruitzichten blijven onzeker, benadrukt de OESO. "Een verscherping van de lopende conflicten in het Midden-Oosten zou de energiemarkten kunnen verstoren en het vertrouwen en de groei kunnen schaden. Stijgende handelsspanningen kunnen de handelsgroei in gevaar brengen", aldus de organisatie.

De OESO adviseert landen over beleidskwesties, publiceert regelmatig economische prognoses en beoordeelt factoren die van invloed kunnen zijn op de wereldwijde groei.

Meer uit Financieel

China noemt EU-wetsvoorstel voor 'Made in Europe' discriminerend

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.

10 minuten geleden
Duitse inflatie loopt verder op door dure brandstoffen

WIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Chipmaker NXP flink hoger op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.

1 uur geleden
TenneT mag datacenteraansluiting uitstellen om vol stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT mag van de rechter werkzaamheden voor een aansluiting op het elektriciteitsnet tijdelijk staken omdat het net vol zit. Een projectontwikkelaar van een datacenter bij Schiphol klaagde hierover en spande een kort geding aan. De rechter in Arnhem heeft de klacht en eisen van de projectontwikkelaar afgewezen.

2 uur geleden
ABN AMRO: huurwetaanpassingen stoppen beleggersuittocht niet

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde aanpassingen aan de wet betaalbare huur door woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan bieden onvoldoende oplossingen voor het middenhuursegment, concludeert ABN AMRO in een woensdag verschenen rapport. "Zolang de fiscale behandeling in box 3 ongewijzigd blijft, zullen particuliere verhuurders zich blijven terugtrekken uit de markt en krimpt het aanbod van betaalbare huurwoningen verder", stelt de bank vast.

2 uur geleden
Duitsland komt met heffing voor suikerhoudende dranken

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.

3 uur geleden
Consumentenvertrouwen eurozone hard omlaag in april

FRANKFURT (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in april flink afgenomen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Ook het economisch sentiment in het eurogebied verslechterde in april voor de derde maand op rij. De cijfers vergroten volgens ING-econoom Peter Vanden Houte de zorgen over een afzwakkende economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal van 2026.

3 uur geleden