OESO verhoogt groeiprognose wereldeconomie, herstel wel kwetsbaar
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De wereldeconomie zal dit jaar wat sterker groeien dan eerder gedacht, mede geholpen door het loslaten van de coronabeperkingen in China en een licht dalende inflatie. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). De economische denktank in Parijs waarschuwt wel dat het herstel kwetsbaar blijft en dat er nog risico's zijn voor de wereldeconomie, waaronder de recente onrust in de bankensector.
Volgens de OESO zal de wereldeconomie dit jaar met 2,6 procent groeien. In november werd nog op 2,2 procent gerekend. Dat is dan nog steeds fors minder dan de groei van 3,2 procent in 2022. Voor volgend jaar gaat het dan om een plus van 2,9 procent. Eerder werd voor 2024 door de OESO gerekend op een groei van 2,7 procent.
De organisatie zegt dat er nog veel onzekerheid is voor de wereldeconomie door de oorlog in Oekraïne, de stijgende rentes en mogelijke verdere verstoringen van de energiemarkten. Daar komt nu dus de onrust in de bankensector bovenop. Volgens de OESO is er echter geen risico voor een "systeemcrisis" in de bankensector. De denktank stelt dat de meeste banken sterke buffers hebben en dat centrale banken en toezichthouders effectief hebben opgetreden bij het beperkingen van de schade door het omvallen van de Amerikaanse banken Silicon Valley Bank en Signature Bank.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
8 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
9 uur geleden