Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO somberder over groei wereldeconomie dit jaar

OESO somberder over groei wereldeconomie dit jaar

PARIJS (ANP/RTR) - De wereldeconomie groeit dit jaar iets minder hard dan eerder gedacht, stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een nieuw rapport. De sterk gestegen rentes drukken op de uitgaven en investeringen van bedrijven en consumenten. Daarnaast neemt de wereldhandel maar mondjesmaat toe.

Het samenwerkingsverband van 38 voornamelijk rijke landen rekent op een stijging van het wereldwijde bruto binnenlands product (bbp) van 2,9 procent. Dat is iets minder dan de 3 procent die de OESO in september voorspelde.

Volgend jaar zwakt de groei af naar 2,7 procent. Maar in 2025 trekt de economische groei weer aan, naar 3 procent, zolang de inflatie blijft afnemen en Aziatische economieën hard blijven groeien. Vooralsnog rekent de OESO erop dat de inflatie in de meeste grote economieën eind 2025 weer terug is op het niveau dat centrale banken graag zien.

De OESO waarschuwt dat de vooruitzichten kunnen verslechteren als geopolitieke spanningen verergeren, bijvoorbeeld als de oorlog tussen Israël en Hamas escaleert. Daarnaast moeten regeringen werk maken van het terugdringen van hun schulden, die de afgelopen jaren alleen maar zijn gestegen. In de toekomst moeten overheden opnieuw veel geld uitgeven aan bijvoorbeeld de strijd tegen klimaatverandering en voorzieningen voor ouderen. Om dat te kunnen doen, moet de begroting op orde zijn.

Meer uit Financieel

Omzetgroei moederbedrijf Albert Heijn afgeremd door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar flink last gehad van de gedaalde waarde van de dollar. De omzet groeide met minder dan 1 procent door nadelige valutaeffecten.

55 minuten geleden
ABN AMRO op dreef met grote reorganisatie: al 1500 banen weg

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was in 2025 op dreef met de grote reorganisatie bij de bank, waarmee topvrouw Marguerite Bérard het concern winstgevender wil maken. Per saldo zijn al zo'n 1500 voltijdsmedewerkers vertrokken. Dat komt neer op circa 30 procent van de 5200 banen die tot en met 2028 worden geschrapt.

1 uur geleden
Uitzender Randstad kampt met dalende Europese omzet, groeit in VS

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een lagere omzet geboekt. Daarbij had het bedrijf het vooral lastig op de Europese markt, waar de opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland aanzienlijk daalden. Op de Noord-Amerikaanse markt groeide Randstad juist weer licht.

1 uur geleden
Nederlandse export ruim 7 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in december met 7,1 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het bureau voerden bedrijven vooral meer machines en aardolieproducten uit naar het buitenland. In november steeg de export met 5 procent op jaarbasis.

1 uur geleden
Heineken schrapt komende twee jaar 5000 tot 6000 banen

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken schrapt de komende twee jaar 5000 tot 6000 banen om de kosten verder te verlagen. Dat meldt het bedrijf bij de publicatie van zijn kwartaal- en jaarcijfers. Het banenverlies komt bovenop eerdere reorganisaties in de afgelopen jaren waarbij al miljarden werden bezuinigd.

1 uur geleden
Rapport: AI-sector Nederland blijft achter bij andere EU-landen

AMSTERDAM (ANP) - AI-bedrijven in Nederland groeien langzamer dan concurrenten in andere Europese landen, meldt Techleap in het jaarlijkse rapport The State of Dutch Tech. Dat terwijl Nederland de hoogste dichtheid aan AI-talent in Europa heeft (10,9 professionals per 10.000 inwoners).

3 uur geleden
Luchtvaart waarschuwt voor wachttijden door EU-registratiesysteem

BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.

9 uur geleden