Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO: groei kan vertragen in verschillende grote economieën

OESO: groei kan vertragen in verschillende grote economieën

PARIJS (ANP) - Het sterke herstel van de groei sinds het dieptepunt van de coronacrisis in 2020 zou binnenkort kunnen vertragen in verschillende grote economieën. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) op basis van een aantal toonaangevende indicatoren.

Tal van belangrijke graadmeters, zoals orderboeken, vertrouwensindicatoren, bouwvergunningen, rentetarieven en nieuwe autoregistraties, die inzicht geven in de schommelingen van de economische activiteit in de komende zes tot negen maanden, suggereren volgens de denktank dat de groeipiek in verschillende grote economieën is gepasseerd.

Bij de belangrijkste OESO-economieën is een daling van het groeimomentum zichtbaar in Canada, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk. In Japan en de eurozone als geheel signaleren de indicatoren een stabiele groei, hoewel de piek ook daar voorbij is. In de Verenigde Staten geven de indicatoren ook een stabiele groei aan, hoewel het niveau nu wel onder de langetermijntrend ligt. In Frankrijk ligt een stabiele groei rond het trendniveau in het verschiet.

Matigende groei

Van de belangrijkste economieën in de opkomende markten blijven de indicatoren voor Rusland stijgen, hoewel er nu wel tekenen zijn van een matigende groei. De graadmeters voor de belangrijke Chinese industriële sector blijven wijzen op een verlies aan groeimomentum en zijn nu gedaald tot onder de langetermijntrend. In India blijven de indicatoren wijzen op een stabiele groei, terwijl de indicatie voor Brazilië duidt op een forse groeivertraging.

De OESO merkt wel op dat de aanhoudende onzekerheden als gevolg van de coronapandemie kunnen leiden tot sterkere schommelingen in de maandelijkse indicatoren dan gebruikelijk. Als gevolg daarvan vormen deze momenteel een minder nauwkeurige maatstaf voor de verwachte groei van de economische activiteit.

Meer uit Financieel

Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over

ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.

1 uur geleden
Eerste daling passagiers luchthavens Europa sinds coronaherstel

BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.

1 uur geleden
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

2 uur geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

2 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

2 uur geleden
Vraag naar chips blijft groter dan aanbod door AI, zegt TSMC-baas

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.

3 uur geleden
CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.

4 uur geleden