Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO: groei kan vertragen in verschillende grote economieën

OESO: groei kan vertragen in verschillende grote economieën

PARIJS (ANP) - Het sterke herstel van de groei sinds het dieptepunt van de coronacrisis in 2020 zou binnenkort kunnen vertragen in verschillende grote economieën. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) op basis van een aantal toonaangevende indicatoren.

Tal van belangrijke graadmeters, zoals orderboeken, vertrouwensindicatoren, bouwvergunningen, rentetarieven en nieuwe autoregistraties, die inzicht geven in de schommelingen van de economische activiteit in de komende zes tot negen maanden, suggereren volgens de denktank dat de groeipiek in verschillende grote economieën is gepasseerd.

Bij de belangrijkste OESO-economieën is een daling van het groeimomentum zichtbaar in Canada, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk. In Japan en de eurozone als geheel signaleren de indicatoren een stabiele groei, hoewel de piek ook daar voorbij is. In de Verenigde Staten geven de indicatoren ook een stabiele groei aan, hoewel het niveau nu wel onder de langetermijntrend ligt. In Frankrijk ligt een stabiele groei rond het trendniveau in het verschiet.

Matigende groei

Van de belangrijkste economieën in de opkomende markten blijven de indicatoren voor Rusland stijgen, hoewel er nu wel tekenen zijn van een matigende groei. De graadmeters voor de belangrijke Chinese industriële sector blijven wijzen op een verlies aan groeimomentum en zijn nu gedaald tot onder de langetermijntrend. In India blijven de indicatoren wijzen op een stabiele groei, terwijl de indicatie voor Brazilië duidt op een forse groeivertraging.

De OESO merkt wel op dat de aanhoudende onzekerheden als gevolg van de coronapandemie kunnen leiden tot sterkere schommelingen in de maandelijkse indicatoren dan gebruikelijk. Als gevolg daarvan vormen deze momenteel een minder nauwkeurige maatstaf voor de verwachte groei van de economische activiteit.

Meer uit Financieel

China koopt meer soja van VS en stelt exportbeperkingen uit

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - China gaat de komende jaren naar verwachting weer "aanzienlijke hoeveelheden" Amerikaanse soja kopen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zondag na twee dagen van handelsbesprekingen in Maleisië. Bovendien voorziet hij dat China de exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen met een jaar zal uitstellen.

5 uur geleden
Geely wil sterk groeien in het VK en overweegt lokale productie

LONDEN (ANP) - Het Chinese autoconcern Geely heeft ambitieuze groeiplannen voor het Verenigd Koninkrijk. De fabrikant wil daar jaarlijks 100.000 elektrische auto's gaan verkopen en overweegt lokale productie, zegt Michael Yang, hoofd van de Britse tak van Geely, tegen de Financial Times. Daarmee willen de Chinezen de strijd aangaan met Tesla en BYD op Europa's op een na grootste markt voor elektrische voertuigen.

6 uur geleden
Filipijns staalbedrijf gevraagd radioactieve stof te begraven

MANILA (ANP/BLOOMBERG) - Het Filipijnse staalbedrijf SteelAsia Manufacturing is door overheidsinstituut Philippine Nuclear Research Institute (PNRI) opgedragen om 23 vrachtcontainers met radioactief afval te begraven, meldt het bedrijf. Het concern benadrukt dat de containers niet afkomstig zijn van SteelAsia en waarschuwt dat het begraven "mogelijk gevaarlijk is voor de gemeenschap en andere bedrijven in het industriële gebied". Volgens PNRI is SteelAsia wel de bron, samen met nog een ander bedrijf.

8 uur geleden
Trump sluit handelsdeal met Maleisische premier

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Maleisische premier Anwar Ibrahim hebben zondag een handelsovereenkomst en een deal over zeldzame aardmetalen gesloten. Volgens de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer gaat Maleisië zijn invoerheffingen en andere handelsbarrières aanpassen.

11 uur geleden
Trump verhoogt importheffing Canada met tien procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.

19 uur geleden
Trump verhoogt importheffing Canada met tien procent

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.

22 uur geleden
Grote bank in Iran valt om na jaren van problemen

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ayandeh Bank, een van de grotere banken in Iran, is omgevallen. Volgens Iraanse media zijn de bezittingen overgenomen door branchegenoot Melli Bank, die in handen is van de overheid. De bank kampte al langer met problemen, waaronder leningen die niet werden terugbetaald.

1 dag geleden