Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO-contactpunt kijkt naar klacht over dochter Just Eat Takeaway

OESO-contactpunt kijkt naar klacht over dochter Just Eat Takeaway

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Contactpunt OESO-richtlijnen (NCP) neemt een klacht in behandeling over de schending van werknemersrechten bij 10bis, een Israëlische dochter van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway. Volgens vakbond FNV, die de klacht indiende, zou 10bis ten onrechte weigeren om een lokale vakbond te erkennen.

Het NCP in Den Haag is een instelling die kijkt of bedrijven zich houden aan de richtlijnen van de OESO, de organisatie van hoofdzakelijk westerse industrielanden. In die voorschriften staat hoe overheden in deze landen denken over maatschappelijk verantwoord ondernemen.

De medewerkers van 10bis willen volgens FNV-bestuurslid Petra Bolster graag afspraken over loon, een ongevallenverzekering, weekendtoeslagen en arbeidstijden. Ze noemt het daarom "ongehoord" dat 10bis niet eens in gesprek zou willen met de oudste en grootste vakbond van Israël. Die zou binnen 10bis circa 1400 werknemers vertegenwoordigen.

Met betrokkenen in gesprek

Just Eat Takeaway, in Nederland vooral bekend van Thuisbezorgd.nl, deed de kwestie volgens Bolster tot nu toe af als een lokale aangelegenheid die al in Israël onder de rechter is. Maar dat zou nu niet meer mogelijk zijn. Het NCP zou nu verder onderzoek gaan doen naar de klacht en daarvoor met betrokkenen in gesprek gaan. Ook zou al zijn voorgesteld om een bemiddelingsproces op te starten.

Just Eat Takeaway laat in een reactie weten dat medewerkers zich wel degelijk bij een vakbond kunnen aansluiten, maar dan moet die wel op een correcte wijze zijn opgezet. Over dat laatste draait het juridisch geschil in Israël volgens het bedrijf. Dat zou volgens de Israëlische wetten worden beoordeeld. "Dit neemt niets af van de manier waarop we de waarde van rechtmatige vertegenwoordiging van werknemers wereldwijd erkennen en juist goed werkgeverschap hoog in het vaandel hebben staan", aldus een woordvoerster.

Meer uit Financieel

Legale gokbranche: bijna alleen illegale gokreclames op Facebook

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.

1 minuut geleden
Basic-Fit kreeg er meer dan half miljoen leden bij in 2025

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.

23 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

37 minuten geleden
Kwartaalwinst Ryanair krijgt knauw door grote Italiaanse boete

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.

1 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

1 uur geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

1 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

8 uur geleden