OESO: burgers bezorgd over ongelijkheid, wel verdeeld over aanpak
PARIJS (ANP) - Inwoners van landen die zijn aangesloten bij Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) maken zich steeds meer zorgen over de groeiende ongelijkheid bij het herstel uit de coronacrisis. Maar over de aanpak ervan lopen de meningen nogal uiteen. Dat concludeert de in Parijs gevestigde denktank in een nieuw rapport.
Vier op de vijf burgers in de OESO-landen vinden dat de inkomensongelijkheid in hun land te groot is. Ook qua gelijke kansen is dat het geval, waarbij naast de grote inkomens- en loonverschillen ook een lage "sociale mobiliteit" wordt waargenomen. Verder wordt opgemerkt dat de zorgen, maar ook de kloof, in de laatste dertig jaar zijn toegenomen.
Meer dan zes op de tien burgers in de lidstaten van de organisatie vinden dat hun regering meer moet doen om de inkomensverschillen tussen rijk en arm te verkleinen. Dat kan bijvoorbeeld met behulp van belastingen en andere regelingen. Mensen zijn minder geneigd de kwestie aan te kaarten als uitkeringsregelingen niet doelgericht zijn.
Verdeling
Verder zijn minder ondervraagden voorstander van hogere belastingen als zij menen dat corruptie wijdverspreid is onder overheidsambtenaren, waardoor het extra geld mogelijk verkeerd terecht komt. Ook mensen die zich niet lijken in te spannen om het beter te krijgen kunnen het beeld over betere verdeling van de welvaart vertroebelen.
De OESO bestaat uit een kleine veertig landen die de beginselen onderschrijven van de markteconomie, rechtsstaat en mensenrechten. Ook Nederland is lid.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Het AI-muziekplatform Suno schendt copyrightregels van artiesten en moet daarom schadevergoedingen gaan betalen. Dat heeft een rechtbank in München vrijdag bepaald. Gebruikers van Suno kunnen op het AI-platform instructies invullen voor liedjes en krijgen dan een volledig uitgewerkt nummer terug.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Vanaf zondag gaan er nieuwe AI-regels gelden in de EU, waarbij AI-bedrijven verplicht zijn om expliciet te melden aan gebruikers dat ze gebruikmaken van AI. Zo moet bij afbeeldingen, video's of audio verplicht vermeld worden als ze zijn bewerkt of gegenereerd met AI. Die content moet een soort label krijgen, zodat het makkelijker wordt voor de autoriteiten om in kaart te brengen waar AI in het spel is geweest.
37 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juli gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.
1 uur geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker en oliedienstverlener Fugro is 15 miljoen euro aan winst misgelopen door de Iranoorlog. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp miste zo'n 10 miljoen aan inkomsten doordat werkzaamheden aan energieprojecten op zee en aan infrastructuur in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten stil kwamen te liggen door het geweld. De overige misgelopen 5 miljoen euro kwam door gestegen kosten van onder meer brandstof, meldt topman Mark Heine in een toelichting op de kwartaalresultaten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS kan de gevolgen van de aangekondigde landelijke staking in het openbaar vervoer op 9 september nog niet inschatten. Vakbond FNV heeft de 24-uursstaking nog niet officieel bij de spoorvervoerder aangemeld, wat wel nodig is om de impact te kunnen bepalen. "Het kan nog best even duren" voordat die aanzegging binnen is, meldt een woordvoerster van NS.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport (MAA) heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer vluchten en vracht afgehandeld, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het aantal passagiersvluchten steeg ten opzichte van vorig jaar met bijna 14 procent naar 1400, de sterkste toename van alle Nederlandse luchthavens. De cijfers blijven echter ver achter bij de doelen voor de luchthaven om te groeien.
2 uur geleden