Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïners zorgen voor stijgende werkloosheid Duitsland

Oekraïners zorgen voor stijgende werkloosheid Duitsland

NEURENBERG (ANP/DPA) - Voor het eerst in maanden is de werkloosheid in Duitsland opgelopen. Dat kwam onder andere door de registratie van Oekraïense vluchtelingen. Volgens het Duitse statistiekbureau zaten in de maand juni bijna 2,4 miljoen Duitsers zonder werk. Dat waren er 103.000 meer dan in mei, maar nog altijd 251.000 minder in vergelijking met juni 2021. De algehele verwachting was dat het aantal werklozen licht zou afnemen.

Het werkloosheidscijfer in de grootste economie van Europa steeg met 0,3 procentpunt tot 5,2 procent. Volgens het hoofd van het Duitse statistiekbureau, Detlef Scheele blijft de arbeidsmarkt als geheel stabiel. Deze stijging van de werkloosheid is volgens hem te wijten aan het feit dat Oekraïense vluchtelingen nu zijn geregistreerd en dus zichtbaar zijn in de arbeidsmarktstatistieken. Exacte cijfers over de Oekraïense vluchtelingen werden niet bekendgemaakt.

Volgens een eerdere raming van de Europese Centrale Bank zou de Europese beroepsbevolking met 1,3 miljoen mensen kunnen toenemen door de vluchtelingen uit Oekraïne. Door de snel vergrijzende bevolking in het landenblok en de personeelstekorten zou de integratie in de beroepsbevolking sneller en eenvoudiger kunnen.

Het aantal werkenden in Duitsland blijft overigens ook stijgen. Het aantal personen lag met 45,5 miljoen circa, 772.000 hoger dan het jaar daarvoor.

Het Europese statistiekbureau Eurostat maakte op zijn beurt bekend dat in de maand mei de werkloosheid in de eurozone licht was gedaald tot 6,6 procent van de beroepsbevolking. Dat was een maand eerder 6,7 procent. Een jaar eerder zat 8,1 procent van de beroepsbevolking in de eurozone zonder werk. In de hele Europese Unie is het werkloosheidspercentage 6,1 procent. Dat komt neer op 13,1 miljoen mensen, dik 2,5 miljoen minder dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street opent licht lager na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.

6 minuten geleden
EU: ruim miljoen banen in gevaar door spanningen en concurrentie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.

1 uur geleden
Brussel wil meer geld naar Europese chips, AI en clouddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Nederlandse rechter bevoegd in Amerikaanse zaak Greenpeace

AMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".

1 uur geleden
Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

4 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

5 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

5 uur geleden