Oekraïners zorgen voor stijgende werkloosheid Duitsland
NEURENBERG (ANP/DPA) - Voor het eerst in maanden is de werkloosheid in Duitsland opgelopen. Dat kwam onder andere door de registratie van Oekraïense vluchtelingen. Volgens het Duitse statistiekbureau zaten in de maand juni bijna 2,4 miljoen Duitsers zonder werk. Dat waren er 103.000 meer dan in mei, maar nog altijd 251.000 minder in vergelijking met juni 2021. De algehele verwachting was dat het aantal werklozen licht zou afnemen.
Het werkloosheidscijfer in de grootste economie van Europa steeg met 0,3 procentpunt tot 5,2 procent. Volgens het hoofd van het Duitse statistiekbureau, Detlef Scheele blijft de arbeidsmarkt als geheel stabiel. Deze stijging van de werkloosheid is volgens hem te wijten aan het feit dat Oekraïense vluchtelingen nu zijn geregistreerd en dus zichtbaar zijn in de arbeidsmarktstatistieken. Exacte cijfers over de Oekraïense vluchtelingen werden niet bekendgemaakt.
Volgens een eerdere raming van de Europese Centrale Bank zou de Europese beroepsbevolking met 1,3 miljoen mensen kunnen toenemen door de vluchtelingen uit Oekraïne. Door de snel vergrijzende bevolking in het landenblok en de personeelstekorten zou de integratie in de beroepsbevolking sneller en eenvoudiger kunnen.
Het aantal werkenden in Duitsland blijft overigens ook stijgen. Het aantal personen lag met 45,5 miljoen circa, 772.000 hoger dan het jaar daarvoor.
Het Europese statistiekbureau Eurostat maakte op zijn beurt bekend dat in de maand mei de werkloosheid in de eurozone licht was gedaald tot 6,6 procent van de beroepsbevolking. Dat was een maand eerder 6,7 procent. Een jaar eerder zat 8,1 procent van de beroepsbevolking in de eurozone zonder werk. In de hele Europese Unie is het werkloosheidspercentage 6,1 procent. Dat komt neer op 13,1 miljoen mensen, dik 2,5 miljoen minder dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
7 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
32 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.
2 uur geleden