Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïners zorgen voor stijgende werkloosheid Duitsland

Oekraïners zorgen voor stijgende werkloosheid Duitsland

NEURENBERG (ANP/DPA) - Voor het eerst in maanden is de werkloosheid in Duitsland opgelopen. Dat kwam onder andere door de registratie van Oekraïense vluchtelingen. Volgens het Duitse statistiekbureau zaten in de maand juni bijna 2,4 miljoen Duitsers zonder werk. Dat waren er 103.000 meer dan in mei, maar nog altijd 251.000 minder in vergelijking met juni 2021. De algehele verwachting was dat het aantal werklozen licht zou afnemen.

Het werkloosheidscijfer in de grootste economie van Europa steeg met 0,3 procentpunt tot 5,2 procent. Volgens het hoofd van het Duitse statistiekbureau, Detlef Scheele blijft de arbeidsmarkt als geheel stabiel. Deze stijging van de werkloosheid is volgens hem te wijten aan het feit dat Oekraïense vluchtelingen nu zijn geregistreerd en dus zichtbaar zijn in de arbeidsmarktstatistieken. Exacte cijfers over de Oekraïense vluchtelingen werden niet bekendgemaakt.

Volgens een eerdere raming van de Europese Centrale Bank zou de Europese beroepsbevolking met 1,3 miljoen mensen kunnen toenemen door de vluchtelingen uit Oekraïne. Door de snel vergrijzende bevolking in het landenblok en de personeelstekorten zou de integratie in de beroepsbevolking sneller en eenvoudiger kunnen.

Het aantal werkenden in Duitsland blijft overigens ook stijgen. Het aantal personen lag met 45,5 miljoen circa, 772.000 hoger dan het jaar daarvoor.

Het Europese statistiekbureau Eurostat maakte op zijn beurt bekend dat in de maand mei de werkloosheid in de eurozone licht was gedaald tot 6,6 procent van de beroepsbevolking. Dat was een maand eerder 6,7 procent. Een jaar eerder zat 8,1 procent van de beroepsbevolking in de eurozone zonder werk. In de hele Europese Unie is het werkloosheidspercentage 6,1 procent. Dat komt neer op 13,1 miljoen mensen, dik 2,5 miljoen minder dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

20 minuten geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

1 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

1 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

1 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

3 uur geleden