Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïners trainen komende maanden in VS met Patriot-luchtafweer

Oekraïners trainen komende maanden in VS met Patriot-luchtafweer

LAWTON (ANP) - Oekraïense soldaten kunnen vanaf volgende week beginnen met hun training in de Verenigde Staten om te leren omgaan met het Patriot-luchtverdedigingssysteem. CNN en The Washington Post melden dat de opleiding plaatsvindt op een militaire basis in de staat Oklahoma, waar Amerikaanse soldaten zelf ook oefenen met de luchtafweer. De training neemt waarschijnlijk enkele maanden in beslag.

De Amerikaanse regering beloofde Kiev het Patriot-systeem te sturen tijdens het bezoek van de Oekraïense president Volodimir Zelenski aan Washington in december. Afgelopen week beloofde Duitsland een zelfde luchtverdediging te sturen. Zelenski had herhaaldelijk om de geavanceerde Patriot-systemen gevraagd, omdat die een belangrijke rol kunnen spelen in de oorlog tegen Rusland. Een Patriot kan raketten en vliegtuigen uit de lucht schieten, tot een hoogte van zo'n 20 kilometer en tot 60 kilometer afstand.

Experts zeggen tegen CNN dat het systeem de best ontwikkelde luchtverdediging is die op dit moment beschikbaar is, maar dat de levering waarschijnlijk toch geen "gamechanger" is. Het Patriot-systeem kan op een plek worden ingezet om bijvoorbeeld een stad of een energiecentrale te beschermen, maar kan niet worden verplaatst om de hele frontlinie te verdedigen.

Oekraïense soldaten kregen eerder ook al training in de VS, onder meer voor het gebruik van drones.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

1 uur geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

1 uur geleden
Nationale Opera VS vertrekt uit Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.

1 uur geleden
Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.

3 uur geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

5 uur geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

5 uur geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

7 uur geleden