Oekraïners mogen per direct in Nederland aan het werk
DEN HAAG (ANP) - Oekraïners die dat willen kunnen vanaf deze vrijdag in Nederland aan het werk. Het kabinet heeft een spoedregeling naar de Raad van State gestuurd. Het is de bedoeling dat die per 1 april ingaat, maar met terugwerkende kracht vanaf 4 maart. Werkgevers moeten vooralsnog wel nog een tewerkstellingsvergunning aanvragen, zegt minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Karien van Gennip. Die wordt omgezet in een meldplicht.
Het kabinet zei eerder te willen regelen dat Oekraïners vanaf 1 april in Nederland zouden kunnen werken zonder een tewerkstellingsvergunning. Vanaf die datum geldt wel een meldplicht voor deze groep, zegt Van Gennip. "Dat doen we zodat we zicht houden op de groep Oekraïners en zeker weten dat ze bijvoorbeeld het minimumloon krijgen."
Volgens de minister zijn er honderden vluchtelingen die nu al aan het werk zouden willen. "Ik heb ook mensen gesproken die trillend op een stoel zaten en waarvan we denken: geef ze heel even de rust om bij te komen." Uiteindelijk schat ze in dat duizenden mensen nu al aan het werk zouden willen. Het kabinet wil volgens haar "vooral kijken wat mensen meebrengen".
Er zijn mensen met een universitaire opleiding bij, onderwijzeressen en zorgmedewerkers, al benadrukt ze dat er ook veel moeders van jonge kinderen bij zijn en mensen die ouder zijn dan zestig. Die zullen misschien niet direct aan de slag willen of kunnen.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
6 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
19 uur geleden