Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïners mogen langer in schepen in Nijmegen blijven

Oekraïners mogen langer in schepen in Nijmegen blijven

NIJMEGEN (ANP) - Enkele honderden vluchtelingen uit Oekraïne mogen langer in de noodopvang in de Waalhaven in Nijmegen blijven. Ze worden er sinds eind maart opgevangen op een paar schepen. Die zouden tot 1 september beschikbaar zijn voor hen, maar dit wordt in elk geval tot het einde van het jaar verlengd. "De ernstige situatie in Oekraïne duurt voort en er is nog altijd behoefte aan meer opvangplekken", legt de gemeente uit. Nijmegen vangt ook op andere plekken Oekraïense vluchtelingen op, onder meer in het gebouw De Daniël.

Nederland heeft net genoeg officiële opvangplekken voor Oekraïners. In totaal zijn iets meer dan 60.000 bedden beschikbaar, waarvan ruim 56.000 in gebruik zijn. Dat betekent dat er nog ongeveer 4000 bedden over zijn. Als een bestaande opvang langer openblijft, hoeft er voor die bewoners geen nieuw onderdak te worden geregeld, en dat helpt om tekorten te voorkomen.

De overheid is ook naarstig op zoek naar opvangplekken voor asielzoekers. De situatie voor hen is veel nijpender. Dat is elke dag te zien bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Mensen moeten daar buiten slapen omdat er binnen de hekken niet genoeg plekken zijn. Reguliere asielzoekerscentra hebben niet de ruimte om ze over te nemen. In die centra zitten namelijk duizenden mensen die al te horen hebben gekregen dat ze in Nederland mogen verblijven, ze zijn statushouders, maar door het woningtekort kunnen ze niet verhuizen naar een gewone woning. De hele asielketen is daarmee vastgelopen.

Om de ergste problemen te verlichten, worden in het hele land noodopvangplekken voor asielzoekers geopend. Zo komt er in het Brabantse dorp Hapert een tijdelijke noodopvang voor maximaal 115 mensen in een buurtcentrum. Ze mogen daar van 14 september tot 1 oktober blijven. Op andere plekken gaan opvanglocaties dicht. Een noodopvang in een sporthal in Best sluit volgende week. De ongeveer 120 mensen die er sinds begin deze maand zitten, worden dan naar Deurne gebracht. Een noodopvang voor asielzoekers in Roosendaal is dinsdag na drie maanden dicht gegaan. De circa vijftig mensen daar zijn overgebracht naar het asielzoekerscentrum in de voormalige Nassau-Dietzkazerne in Budel.

Meer uit Binnenland

Veel mensen op kades langs route Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.

19 minuten geleden
Pand ING op de Herengracht in Amsterdam beklad

AMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.

1 uur geleden
Premier Jetten bij opstapplek Canal Parade in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten is in Amsterdam bij de opstapplek voor de Canal Parade. De premier verscheen zaterdagochtend in het Scheepvaartmuseum en werd daar ontvangen door burgemeester Femke Halsema, meldt een ANP-verslaggever. Of Jetten meevaart is nog niet duidelijk.

2 uur geleden
Zwarte Zaterdag: lange files op de vaste routes naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Zoals elk jaar is het op deze Zwarte Zaterdag behoorlijk druk op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staat vakantieverkeer uren vast op de Route du Soleil (A6/A7) voor Lyon en op de A9 van Orange naar de Spaanse grens.

3 uur geleden
Vrijwilligers in touw voor schoonmaak stranden

CADZAND (ANP) - Meer dan 1900 vrijwilligers rapen de komende twee weken zwerfafval van de stranden. De jaarlijkse Beach Cleanup Tour is zaterdag begonnen in Cadzand en op Schiermonnikoog. Ze focussen vooral op plastic troep.

4 uur geleden
Nederlanders naar Spanje voor door natuurbranden getroffen dieren

AMSTERDAM (ANP) - Hulpverleners van de dierenhulporganisatie Animal Heroes vertrekken zondag naar de Spaanse provincie Ávila, ten westen van Madrid. Die provincie is zwaar getroffen door natuurbranden.

4 uur geleden
Geen gevaarlijke stoffen in auto Bilthoven, bewoners naar huis

BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.

10 uur geleden