Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïners met een baan gaan meebetalen aan opvang in Cranendonck

Oekraïners met een baan gaan meebetalen aan opvang in Cranendonck

CRANENDONCK (ANP) - Oekraïense vluchtelingen met een betaalde baan gaan vanaf 1 november een deel van de kosten voor hun opvang zelf betalen. Het gaat om een bedrag van 190 euro. Daarmee worden onder meer gemeentelijke belastingen, gas, water en elektriciteit evenals het gebruik van de ruimte deels betaald. Dat maakte de gemeente dinsdag bekend.

De Oekraïense vluchtelingen wonen tot nog toe gratis in hun verblijf in Cranendonck. Maar omdat het nog steeds oorlog is in hun thuisland, blijven de Oekraïeners langer in de gemeente. Die besloot om die reden dat de vluchtelingen zelf iets van de kosten moeten gaan dragen.

"Een groot deel van de Oekraïense vluchtelingen heeft een betaalde baan", aldus burgemeester Roland van Kessel (VVD). "We vinden het wel zo eerlijk dat zij net als andere inwoners betalen voor hun woning of kamer. 190 euro is nog steeds een heel betaalbaar bedrag. Voor vluchtelingen die geen betaald werk hebben, blijft de gemeente deze kosten betalen."

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

8 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

10 uur geleden
Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

11 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

11 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

11 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

11 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

11 uur geleden